W Białymstoku po raz pierwszy w historii odbył się mecz Ekstraligi Rugby

2024.09.17 08:38
W 4. kolejce Ekstraligi Rugby Budmex Rugby Białystok podejmował na bocznym boisku stadionu miejskiego Edach Budowlanych Lublin. Choć gospodarze walczyli bardzo dzielnie, to spotkanie zakończyło się triumfem gości.
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Po awansie do Ekstraligi ekipa Budmexu Rugby Białystok najpierw trzykrotnie zagrała na wyjeździe. Niestety delegacyjne wyprawy nie były udane, bo na otwarcie sezonu podlaski beniaminek poległ 0:64 z Ogniwem Sopot, następnie zespół z naszego miasta przegrał 6:78 z Awentą Pogoń Siedlce, po czym lepsza od Rugby była także Juvenia Kraków (porażka 18:48).

Białostoczanie liczyli, że przełamanie nastąpi w 4. serii zmagań podczas pierwszego w historii meczu Ekstraligi Rugby w stolicy Podlasia, ale choć emocji nie brakowało, a zainteresowanie starciem było spore, to jednak domowego spotkania z Budowlanymi Lublin wygrać się nie udało.

Gospodarze źle weszli w rozgrywaną na bocznym boisku stadionu miejskiego rywalizację, bo po niespełna 20 minutach zmagań to przyjezdni prowadzili 12:0, ale później punkty zdobyli Adrian Awdziej oraz Kuba Dąbrowski, w efekcie czego białostoczanie przegrywali już tylko 7:12. Niestety przed przerwą zespół z Lublina odskoczył na 10 oczek przewagi, a następnie, już w drugiej połowie, goście cały czas utrzymywali bezpieczny dystans, w efekcie czego Budmex Rugby Białystok doznał czwartej porażki w sezonie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19:34.

Budmex Rugby Białystok - Edach Budowlani Lublin 19:34 (7:17)
Punkty dla Budmexu Rugby Białystok: Adrian Awdziej (5 pkt), Patryk Romanowski (5 pkt), Andrei Cebotari (5 pkt), Kuba Dąbrowski (4 pkt)