Jeśli szukasz oferty kredytowej dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości, możesz skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych dostępnym na Totalmoney.pl. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy i w jaki sposób dostosować go do naszych możliwości?
Branie kredytu w czasie pandemii COVID-19
Pomimo tego, że restrykcje związane z pandemią wirusa COVID-19 ustały. Banki bardzo ostrożnie weryfikują wszystkie wnioski na kredyty gotówkowe. Dodatkowo pomimo obniżenia stóp procentowych, banki niechętnie przyznają zobowiązania, tym samym ograniczając ryzyko kredytowe do minimum. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, która jest ich jedynym dochodem, mogą mieć problem z uzyskaniem zobowiązania. Podobnie sytuacja wygląda wśród osób zatrudnionych na umowę o dzieło lub zlecenie, które banki oceniają, jako umowę o podwyższonym ryzyku. Dlatego, zanim złożymy wniosek kredytowy, warto dokładnie przeanalizować naszą indywidualną sytuację ekonomiczno-bytową tak, aby określić naszą zdolność kredytową. Warto pamiętać, że każdy kredytobiorca może uatrakcyjnić swoją zdolność kredytową w taki sposób, aby stać się mniej ryzykownym w oczach banku. Można to zrobić na wiele sposób i nie jest to bardzo problematyczne.
Jak poprawić zdolność kredytową?
Istnieje wiele sposobów na poprawę zdolności kredytowej, czasami już niewielkie ruchy wpływają na kilkuprocentowy jej wzrost. Osoby, które są zatrudnione na umowę o dzieło, mogą poprosić szefa o zmianę statusu takiego stosunku pracy. Banki zdecydowanie lepiej oceniają umowę o prace nawet na mniejszą kwotę niż umowę zlecenie na większą. Szczególnie przy zobowiązaniach długoterminowych, przy których stałość w dochodach jest ważnym wyznacznikiem określającym ryzyko. Innym sposobem jest zrezygnowanie z karty kredytowej. Posiadanie karty kredytowej obniża naszą zdolność o kilka procent, nawet jeśli nie korzystam z karty. Banki traktują ją, jako otwarty kredyt gotówkowy, który wpływa na naszą zdolność. Aby dokładnie przeanalizować nasze możliwości kredytowe, możemy udać się do doradcy kredytowego, który podpowie, jakie kroki przedsięwziąć, aby stać się atrakcyjniejszy w oczach banku, co nie jest bez znaczenia, szczególnie teraz, gdy pod wpływem panującego wirusa sytuacja na rynku kredytowym jest złożona.
Branie kredytu gotówkowego a zdolność kredytowa
Zanim przejrzymy ranking najtańszych kredytów gotówkowych, warto dokładnie przeanalizować naszą indywidualną sytuację ekonomiczno-bytową. Wszystko, co bank bierze pod uwagę, znajdziemy w zdolności kredytowej. Przystępując do szacowania ryzyka kredytowego, bank sprawdzi nasze comiesięczne dochody na konto osobiste oraz wydatki związane z utrzymaniem, przeanalizuje historię kredytową, wiek, miejsce pracy, umowę, jaka normuje stosunek pracy, czy ilość osób stanowiących wspólne gospodarstwo domowe. Wszystkie wymienione czynniki wpływają na decyzję banku, warto pamiętać, że im mniejsze ryzyko kredytowe wynikające z naszej sytuacji, tym chętniej bank przyzna nam zobowiązanie. Szczególnie jeśli interesuje nas zobowiązanie długoterminowe, warto szczegółowo przygotować się do przygotowania wniosku kredytowego.
Ranking najtańszych kredytów gotówkowych – jak z niego skorzystać?
Jeśli interesują nas najtańsze kredyty gotówkowe ranking będzie idealnym narzędziem, które nie tylko pozwoli w łatwy sposób porównywać oferty, ale także stanowi źródło wiedzy na temat rynku kredytowego. Korzystając z rankingu, możemy porównać najtańsze oferty, biorąc pod uwagę określone kryteria porównawcze takie, jak wysokość kredytu, ilość i wysokość rat oraz czas spłaty. Wszystko zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań. Korzystanie z rankingu skraca czas poszukiwania oferty, gdyż wszystko mamy w jednym miejscu, nie tracimy go na przechodzenie na konkretne strony banków, czy wizyty w placówkach oddziału.
Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę kredytową?
Kredytobiorcom, których interesuje najtańszy kredyt gotówkowy ranking lub kalkulator kredytowy będzie idealnym narzędziem porównawczym. Jednak musimy mieć na względzie, że nie każda oferta kredytowa jest ofertą promocyjną i obserwacja ofert pojawiających się na rynku, pomoże zebrać wiedzę na temat tego, która przedstawiona promocja przez bank, rzeczywiście taka jest. Dlatego tak ważne, aby dokładnie czytać regulaminy poszczególnych ofert, gdyż może się okazać, że przedstawiona promocja ma ukryte koszty, które będziemy musieli ponieść w postaci dodatkowych produktów finansowych, takich jak prowadzenie konta, czy zakup płatnego ubezpieczenia. Dodając wydatki, które musimy ponieść, może okazać się, że oferta, która początkowo była bardzo okazyjna, przestała taką być. Dlatego obserwacja ofert na rynku kredytowym może okazać się bardzo pomocna szczególnie dla osób, które wcześniej miały niewiele wspólnego z zaciąganiem zobowiązań kredytowych.