Podlaska KAS rozpoczęła nabór do Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 20 etatów

2025.02.10 07:50
Osoby zainteresowane pracą w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym mogą się zgłaszać. Wnioski są przyjmowane do końca lutego.
Podlaska KAS rozpoczęła nabór do Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 20 etatów
Fot: KAS

Trwa nabór do Służby Celno-Skarbowej. Poszukiwanych jest 20 osób na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej do komórek:
- Oddziału Celnego w Bobrownikach,
- Oddziału Celnego Drogowego i Kolejowego w Kuźnicy,
-  Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Białymstoku,
- Trzeciego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Suwałkach,
- Trzeciego Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Łomży.

Na pracę mogą liczyć osoby, które mają polskie obywatelstwo, odpowiedni stan zdrowia do zajmowanego stanowiska i przynajmniej średniej wykształcenie. Kandydat nie może być karany, powinien wykazywać się nieposzlakowaną opinią i korzystać z pełni praw publicznych. Jak czytamy na stronie KAS "funkcjonariuszem nie mogą zostać osoby, które pełniły służbę zawodową, pracowały lub współpracowały w określonych przepisami organach bezpieczeństwa państwa. Dlatego od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia w tym zakresie".

Osoby zainteresowane pracą w służbach muszą mieć świadomość, że postępowanie kwalifikacyjne składa się z: weryfikacji formalnej złożonych dokumentów, testu wiedzy, testu psychologicznego, testu sprawności fizycznej oraz testu kompetencyjnego, który umożliwia ocenę kandydata m.in. pod kątem gotowości do nauki, orientacji na klienta czy też gotowości do zmian. Na koniec trzeba przejść jeszcze rozmowę kwalifikacyjną.

Jak wygląda praca w służbie celno-skarbowej?

Osoby, które zostaną przyjęte, będą zajmowały się kontrolą przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Będą też wykonywać zadania, które wynikają z ustawy o grach hazardowych, dotyczą udzielania koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Do ich obowiązków będzie też należało wykrywanie przestępstw i wykroczeń skarbowych, kontrola ruchu i transportu drogowego oraz współpraca z organami celnymi innych państw.

Przyjęci do służby mogą liczyć na uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień zaczynające się od ok. 6 010 zł brutto. Do tego dochodzą dodatki przewidziane przepisami po spełnieniu warunków np. dodatek za wysługę lat, dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy oraz nagrody, świadczenia socjalne i dofinansowania.

Kandydaci mogą składać dokumenty (kwestionariusz osobowy, dokumenty potwierdzające wykształcenie i posiadane kwalifikacje, kopie świadectw pracy, oświadczenie dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa, lub współpracy z tymi organami w wersji papierowej w Izbie Administracji Skarbowej przy ul. Branickiego 9, lub w formie elektronicznej na elektroniczną skrzynkę podawczą Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku na platformie ePUAP.

JK
24@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2025 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
1189 osób online