Piłkarska III liga. Wigry nie zwalniają tempa, wygrała też Jagiellonia II Białystok

2024.09.22 15:18
Rezerwy Jagiellonii pokonały w 9. serii zmagań Broń Radom i opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Najlepiej z podlaskich ekip w ten weekend wypadły jednak Wigry, które pewnie ograły Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Fot: Wigry Suwałki

Przed 9. kolejką tabelę piłkarskiej III ligi (gr. I) zamykał drugi zespół Jagiellonii, ale po niedzielnych (22.09) meczach to nie białostoczanie znajdują się na dnie stawki. Żółto-Czerwoni pokonali u siebie 1:0 Broń Radom, dzięki czemu ekipa z północno-wschodniej Polski przesunęła się o jedno oczko wyżej. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 70. minucie rywalizacji Dawid Polkowski.

Jeszcze lepszy wynik zanotowały w 9. serii gier suwalskie Wigry. Podlaski beniaminek rozbił w delegacji Świt Nowy Dwór Mazowiecki, co pozwoliło utrzymać pozycję wicelidera. W wygranym 3:0 spotkaniu bramki na konto Biało-Niebieskich zdobywali Patryk Bednarczyk, Kacper Głowicki oraz Kamil Zalewski. Świt, z powodu czerwonej kartki w doliczonym czasie, kończył mecz w dziesiątkę.

Jeżeli chodzi o ŁKS, to ten w sobotę doznał pierwszej domowej porażki. Drużyna z Łomży, po dwóch trafieniach Abdullahiego Oyedele, do przerwy przegrywała z Wartą Sieradz 0:2, a po golu Jakuba Pieli w 74. minucie goście prowadzili już 3:0. Później podlaski zespół zmniejszył straty, gdyż na listę strzelców wpisał się Kamil Wenger, jednak w 90. minucie Warta znów miała trzy gole przewagi, bo z połowy boiska piłkę do siatki zapakował Ołeh Trubnikow. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4, ponieważ w doliczonym czasie rywalizacji bramkę zdobył jeszcze Hubert Antkowiak.

W następnej kolejce rezerwy Jagiellonii zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Wikielec, Wigry Suwałki podejmą na swoim stadionie Wisłę II Płock, natomiast ŁKS Łomża powalczy w delegacji z Bronią Radom.

Jagiellonia II Białystok - Broń Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Dawid Polkowski 70
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Piekutowski - Pankiewicz, Duchnowski, Retsos, Polak, Polkowski, Kozłowski, Hirosawa, Wolski, Wasilewski, P. Pululu

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 0:3 (0:1)
Bramki: Patryk Bednarczyk 31, Kacper Głowicki 51, Kamil Zalewski 90
Wigry Suwałki (skład wyjściowy); Taudul - Modzelewski, Ozga, Wybraniec, Osipiuk, Cudowski, Głowicki, Bednarczyk, Kozłowski, Matus, Paszkowski

ŁKS Łomża - Warta Sieradz 2:4 (0:2)
Bramki: Kamil Wenger 76, Hubert Antkowiak 90+1 - Abdullahi Oyedele 10, 44, Jakub Piela 74, Ołeh Trubnikow 90
ŁKS Łomża (skład wyjściowy): A.Olszewski, Zieleniecki, Wenger, Chojczak, Kuźma, Bernatowicz (58' Puton), B.Olszewski (72' Niewiadomski), Owczarek (75' Majbański), Sauczek (58' Maćkowski), Winsztal (58' Bielka), Antkowiak