Celem konkursu jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale przede wszystkim mobilizowanie nauczycieli do realizacji interesujących pomysłów na skuteczną i zachęcającą edukację przedsiębiorczości opartą nie tylko na teorii, ale również na praktyce.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne (np. liceum, technikum, zespół szkół), w których odbywają się zajęcia z przedsiębiorczości.
Zgłoszenie do konkursu polega na nadesłaniu do 28 lutego 2005 roku opisu zajęć z przedsiębiorczości, przeprowadzanych w szkole, uwzględniającego tematykę poszczególnych lekcji i krótki opis ich przebiegu.
Zgłoszenia zajęć dokonać może dyrektor szkoły, nauczyciel przedsiębiorczości lub 5 uczniów. Oceny dokona Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Antoszkiewicza - kierownika Zakładu Przedsiębiorczości SGH, w jej skład wejdą także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji oraz przedsiębiorcy. Przy ocenie zajęć szczególnie liczy się wskazanie praktycznego zastosowania wiedzy oraz innowacyjność zajęć.
Zwycięska szkoła, która prowadzi najciekawsze zajęcia z przedsiębiorczości otrzyma:
- miano "najbardziej przedsiębiorczej szkoły" przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz Studenckie Forum BCC,
- nagrodę specjalną Ministra Edukacji Narodowej i Sportu,
- system stypendialny eurobanku na organizację zajęć z przedsiębiorczości,
- bony na książki Difina, programy komputerowe i słowniki językowe Young Digital Poland.