Obsługa hotelowa pilnie poszukiwana. Jest także praca dla studentów

2013.04.05 00:00
Choć wiosny za oknem nie widać, pracodawcy już przygotowują się do sezonu wypoczynkowo-urlopowego. W marcu najwięcej ofert pracy było m.in. dla kelnerów, kucharzy i kosmetyczek, których potrzebowano w hotelach i restauracjach. Początek wiosny to również więcej ofert pracy dorywczej dla studentów. Sprawdź najnowsze informacje o rynku pracy w Białymstoku i dowiedz się, kto znajdzie zatrudnienie.
Obsługa hotelowa pilnie poszukiwana. Jest także praca dla studentów
Fot: sxc.hu
Wkrótce otworzą się ogródki piwne, a wraz z nimi będzie praca dla kelnerów i barmanów

Zbliża się sezon wiosenno-letni. Jest praca w branży usługowej

W marcu nasz portal zanotował wysyp ofert pracy w branży hotelarskiej i restauracyjnej. Recepcjonistka, pokojówka, masażystka do salonu wellness & spa, menedżer hotelu, kelnerzy, kelnerki hotelowych restauracji, barmani, pracownicy kuchenni i kucharze to zawody najchętniej poszukiwane przez pracodawców. Na zatrudnienie mogą też liczyć kosmetyczki, krawcowe, sprzedawczynie i fryzjerki.

Wciąż na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się liczba propozycji pracy dla osób, które zajęłyby się pozyskiwaniem klientów dla firm. Przedstawiciel handlowy, handlowiec, specjalista ds. sprzedaży i marketingu to stanowiska, które czekają na obsadzenie. W wielu ofertach zanotowaliśmy również podwyższenie wymaganych kwalifikacji. W jednej firmie na stanowisko handlowca i specjalisty ds. marketingu pracodawca wymagał ukończonych wyższych studiów technicznych, prawa jazdy, znajomości programów graficznych i języka angielskiego, doświadczenia w handlu i umiejętności sporządzania materiałów reklamowych.

Jest praca dla studentów i informatyków

W sektorze pracy tymczasowej i dorywczej wciąż najbardziej pożądani przez pracodawców są studenci. Jest to związane z niższymi kosztami, jakie pracodawca ponosi w związku z takim zatrudnieniem. Studenci i uczniowie wykonujący pracę na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, przy których nie podlegają ubezpieczeniom społecznym do ukończenia 26 lat, niezależnie od rodzaju szkoły i trybu nauki. W marcu studentów chętnie poszukiwano do prac związanych z usługami, jak roznoszenie ulotek, sprzątanie, promocje, kelnerowanie czy praca w pubie.

Na brak pracy nie mogą również narzekać specjaliści branży informatycznej. W Białymstoku chętnie poszukuje się programistów aplikacji internetowych, serwisantów i grafików komputerowych. Zatrudniano również do prac biurowych i księgowości głównie posiadaczy średniego i wyższego wykształcenia ekonomicznego.

W urzędach pracy mało zmian. Praca głównie dla fachowców

Niewiele naleźliśmy ofert pracy dla prawników, absolwentów kierunków medycznych i inżynierów. Jedynie kilka ofert pojawiło się dla architektów, agentów ubezpieczeniowych i nieruchomości. Pewne ożywienie można było zaobserwować w sektorze usług budowlanych i remontowych, jednak było ono niższe w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Oferty zatrudnienia oferowane za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku dotyczyły pracy w biurze, telemarketingu, obsługi klienta, ochrony. Sporo ofert było również dla fachowców m.in. dla krawcowych, kucharzy, elektryków i fryzjerów. Pojedyncze oferty znaleźliśmy dla polerników, operatorów obrabiarek CNC i magazynierów.

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39