Rekrutacja uzupełniająca na UwB rozpoczyna się w poniedziałek (1.08) i toczy się dwutorowo. Do 16 września na kandydatów czekają kierunki filologiczne: filologia angielska z językiem niemieckim, francuska, język francuski stosowany z hiszpańskim, język francuski - profil kulturowo-tłumaczeniowy, filologia rosyjska (oddzielna specjalizacja - komunikacja językowa w sferze biznesu). Zapisy prowadzi także etnofilologia białoruska, której uruchomienie stało pod znakiem zapytania.
W tym samym czasie przyszli studenci mogą wziąć udział w rekrutacji na międzynarodowe stosunki gospodarcze, popularną pedagogikę, pracę socjalną i zarządzanie.
Dłużej, bo do 22 września, trwa postępowanie rekrutacyjne na kierunkach ścisłych takich jak: biologia, chemia, fizyka, informatyka, informatyka i ekonometria, matematyka czy ochrona środowiska. Wolnymi miejscami dysponują także filologia polska, filozofia i etyka, historia, kognitywistyka i komunikacja oraz kulturoznawstwo.
Na absolwentów szkół ponadgimnazjalnych czeka też uruchomione w tym roku religioznastwo, a także socjologia, stosunki międzynarodowe czy studia wschodnie, które oferują bloki tematyczne pozwalające na kompleksową analizę specyfiki krajów wschodnich takich jak Litwa, Kazachstan, Białoruś czy Rosja.
Podczas pierwszej, podstawowej tury rekrutacji na Uniwersytecie w Białymstoku, limity miejsc wyczerpane zostały na 9 kierunkach i 4 specjalnościach filologicznych. W sumie UwB ma jeszcze 459 miejsc na 21 kierunkach studiów pierwszego stopnia. Na studiach niestacjonarnych na większości kierunków limity przyjęć nie obowiązują. Rekrutacja na te studia potrwa do połowy września.
W roku akademickim 2016/2017 na stacjonarnych studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich Uniwersytet w Białymstoku przygotował w sumie 2580 miejsc.
Rekrutacja uzupełniająca, podobnie jak ta w pierwszym terminie, odbywa się przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.
kamila.ausztol@bialystokonline.pl