Młodzi Jagiellończycy odrobili zaległości

2017.04.05 17:25
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok pokonali w zaległym spotkaniu Motor Lublin 2:1. Mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu powołań graczy podlaskiego zespołu do reprezentacji narodowych.

Starcie z Motorem Lublin, które w środowe (5.04) popołudnie rozegrane zostało na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku, lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 5. minucie w słupek bramki rywali trafił Polkowski, który kilka chwil później był już zdecydowanie precyzyjniejszy i strzałem w długi róg pokonał golkipera gości. Po niespełna dwóch kwadransach gry było już 2:0. Po dobrym zagraniu Prolejki futbolówkę przepuścił Ostaszewski, dzięki czemu problemów ze skierowaniem piłki do siatki nie miał Paweł Olszewski. Jeszcze przed przerwą przeciwników próbował dobić wspomniany wcześniej Prolejko, lecz jego strzał przewrotką powędrował minimalnie ponad poprzeczką gości.

Mimo dużej przewagi gospodarzy w pierwszym fragmencie gry, piłkarze Motoru nie złożyli broni i oni także w końcu zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Kilkukrotnie bramkarskim kunsztem musiał więc się popisać Gostomski, ale w 50. minucie – przy uderzeniu Koszela z bardzo bliskiej odległości – był bez szans. Choć goście próbowali później jeszcze doprowadzić do wyrównania, to wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu sprawiło, że młodzi Jagiellończycy w ligowej tabeli tracą do liderującego UKS-u SMS Łódź tylko 2 punkty, natomiast do wicelidera z Warszawy - zaledwie oczko. Trzeba jednak zaznaczyć, że Legia ma rozegrane 2 spotkania mniej.

Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 2:1 (2:0)
Bramki: Dawid Polkowski 10, Paweł Olszewski 24 – Przemysław Koszel 50

Jagiellonia Białystok: Hubert Gostomski – Bartosz Ciborowski, Rafał Kiczuk, Mateusz Maliszewski, Marcin Pigiel – Jakub Tabor (89' Dominik Prusaczyk), Patryk Koncewicz – Paweł Olszewski (79' Maksymilian Fryczkowski), Paweł Polkowski, Mateusz Prolejko – Mateusz Ostaszewski (90' Artur Renkowski)