To już druga edycja programu "Profesjonalne Praktyki". Ubiegłoroczna zakończyła się sukcesem z korzyścią dla obu stron.
- Studenci wykorzystali ten czas bardzo intensywnie. Nie była to dla nich "niezbędna konieczność", ale okazja do konfrontacji teorii z praktyką - opowiada Iwona Chilimoniuk , szef ds. personalnych w KAN. - Również firma skorzystała na ich codziennej pracy. I właśnie takich kandydatów poszukujemy: zaangażowanych, ciekawych zawodu, gotowych poznać pracę od podstaw.
W tym roku KAN przyjmie na letnie praktyki kilkanaście osób. Spółka dobiera praktykantów pod kątem swoich potrzeb, dlatego szanse mają studenci uczelni technicznych o specjalnościach: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, informatyka oraz w przypadku innych uczelni - ekonomia. Ponieważ KAN jest międzynarodową korporacją, kandydaci powinni znać języki obce, a także techniczne programy komputerowe.
Podczas praktyk studenci jeszcze w czasie studiów poznają specyfikę pracy w poszczególnych pionach i wydziałach białostockiej spółki. Każdy student ma opiekuna, który sprawuje nad nim pieczę i ocenia go. W specjalnym elektronicznym dzienniku opisany jest przebieg i ostateczna ocena praktyk. Taki dziennik można potem wydrukować i przedstawić na uczelni, jako pierwsze zawodowe referencje. Najlepsi praktykanci, dobrze znający język angielski, niemiecki lub rosyjski, mogą w przyszłości liczyć na zatrudnienie w KAN.
Rekrutacja na praktyki letnie (w miesiącach od lipca do września) potrwa do 31 maja. Aplikacje można składać na adres: praktyki@kan.com.pl.