Zwycięstwo Młodej Jagiellonii

2012.04.22 00:00
Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w ramach 27. kolejki Młodej Ekstraklasy. Żółto-czerwoni pojechali na ten mecz wzmocnieni dwoma piłkarzami pierwszego zespołu - Merabem Gigaurim i Robertem Arzumanjanem.

Białostoczanie prowadzenie objęli w 13. minucie. Arzumanjan zagrał z głębi pola do Karola Mackiewicza, który pokonał bramkarza Górnika. Jagiellonia chciała pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. Niestety, po kontrze w 30. minucie zabrzanie wyrównali i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie ponownie przeważali gospodarze. Dobrą okazję zmarnował Adam Dźwigała. Zawodnik Jagiellonii w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki. Goście grali konsekwentnie i w 85. minucie zdobyli zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu Meraba Gigauriego z rzutu wolnego akcję zamknął Paweł Drażba i pokonał golkipera Górnika. Jaga nie dała już sobie wydrzeć wygranej i trzy punkty pojechały do Białegostoku.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1). Bramki: Michalik 30 - Mackiewicz 13, Drażba 85.

Górnik Zabrze: Sławik - Kiełtyka, Steuer, Bartusiak, Cymański - Bębenek (46. Strzalla), Kucza, Płonka, Thomik (70. Wasil) - Michalik (85. Krakowiak) - Sobczak.

Jagiellonia Białystok: Lipka - Butkiewicz, Arzumanyan, Szóstko, Straus (46. Józefiak) - Murawski (63. Gołaszewski), Gigauri, Dźwigała (66. Drażba), Kosiński, Zawadzki (46. Grudziński) - Mackiewicz (73. Buzun).

Żółte kartki: Sobczak, Kiełtyka (Górnik), Szóstko, Józefiak (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).