Uczestnicy, którzy chcą zdobyć indeks na architekturę krajobrazu, muszą przesłać 4-6 fotografii. Mają one stworzyć autorską opowieść, która jest interpretacją otaczającej przestrzeni. Tematem przewodnim konkursu jest: pejzaż.
Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice fotograficznej. Organizatorzy wyrażają zgodę na korektę zdjęć graficznych. Uczestnicy konkursu mogą je kadrować, wyostrzyć, zmienić jasność czy kontrast. Nie wolno jednak robić fotomontażu. Fotografie mogą być zrobione maksymalnie rok przed datą ogłoszenia konkursu.
Ci, którzy chcieliby studiować ekoinżynierię, muszą przygotować prezentację multimedialną pt.: "Problemy odpadów komunalnych w Twoim miejscu zamieszkania". Praca musi składać się z 20 slajdów. Autorzy najlepszych prac przejdą do drugiego etapu, gdzie będą musieli napisać test z wiedzy ogólnej o środowisku i jego zagrożeniach.
Uczniowie mają także szansę na pewne miejsca na liście inżynierii rolno-spożywczej i leśnej. W tym przypadku uczestnicy konkursu także muszą przygotować prezentację multimedialną. Jej temat brzmi: "Żywność z mojego regionu – wczoraj i dziś (slow food)". Autorzy najlepszych prac przejdą do II etapu, gdzie zmierzą się z testem na temat żywności.
Osoby chcące zdobyć indeksy muszą wysłać kartę zgłoszeniową znajdującą się na stronie Politechniki Białostockiej.
justyna.k@bialystokonline.pl