Za nami Electrum Ekiden. 1. miejsce dla "Zdrowych Chłopaków z Podlasia" [ZDJĘCIA]

2021.10.17 14:54
Tegoroczna odsłona charytatywnej sztafety Electrum Ekiden jest już przeszłością. Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem, biegacze swymi startami wspomogli Fundację "Pomóż Im".
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Maratońska sztafeta Electrum Ekiden już kilka lat temu nabrała większych rozmiarów, przez co wydarzenie stało się imprezą 2-dniową. Najpierw, w sobotę (16.10), do rywalizacji stanęły dzieci, a dzień później na linii startu zameldowali się dorośli.

Pętla trasy, która zaczynała się na stadionie lekkoatletycznym, prowadziła przez ul. Zwierzyniecką, ul. 11 Listopada oraz Park Zwierzyniecki. Podczas tegorocznej odsłony zawodów do zmagań przystąpiło blisko 200 drużyn, które zapisując się na imprezę Electrum Ekiden, wsparły szczytny cel. Część kwoty wpisowej powędrowała bowiem na konto Fundacji "Pomóż Im", która sprawuje pieczę nad Białostockim Hospicjum dla Dzieci.

Sztafetę maratońską (42 195 m) tym razem wygrała drużyna Zdrowe Chłopaki z Podlasia w składzie Mateusz Danowski, Patryk Drężek, Szymon Koncewicz, Jakub Perkowski, Kacper Zalewski i Grzegorz Popławski. Na kolejnym miejscu znalazła się ekipa Kotniz Runners, natomiast lokatę na najniższym stopniu podium wywalczył zespół 3T Białystok Piękni i Szybcy.

W tym roku uczestnicy zawodów mogli też wystartować na dystansie 4 x 5 km. Tego typu rywalizację zwyciężyła drużyna 3T Białystok II, w której znaleźli się Maciej Walesiuk, Łukasz Taraszkiewicz, Tomasz Łoś oraz Dariusz Grabala. Na kolejnych pozycjach uplasowały się takie teamy, jak Chłopcy Chortenowcy i MD Run Training.

Przypomnijmy, że od 2015 r. Fundacja Białystok Biega przekazała na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci już ponad 140 tys. złotych.