Szpitale w gotowości
Jak podaje UDSK, pacjenci z gorączką powyżej 38° oraz kaszlem/dusznością, którzy wrócili z Włoch, Chin, Hongkongu, Korei Południowej Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu w ostatnich 14 dniach przed wejściem do szpitala/poradni mają obowiązek skontaktowania się telefonicznie z numerem 691 723 100 odnośnie dalszego postępowania.
- W związku ze wzmożoną liczbą zachorowań na grypę wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Przy dziecku mogą przebywać jedynie rodzice/opiekunowie prawni - informuje Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.
Pacjenci zgłaszający się do SOR-u, NPL-u oraz POZ-u z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka oraz jeden z objawów: kaszel, duszność, nadmierna potliwość, ból mięśni, zmęczenie), wchodzą wejściem od strony SOR.
Pacjenci zgłaszający się do NPL-u, POZ-u lub SOR-u bez objawów infekcji dróg oddechowych lub w celu planowej hospitalizacji wchodzą głównym wejściem szpitala i kierują się do rejestracji NPL/POZ lub rejestracji przyjęć planowych.
Całkowity zakaz lub ograniczony czas odwiedzin pacjentów
Od środy (4 marca) obowiązuje też całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Obowiązuje on zarówno w lokalizacji przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, jak i przy ul. Żurawiej (tzw. szpital zakaźny).
Całkowity zakaz odwiedzin wprowadził w środę również Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.
Ograniczenia w szpitalu MSWiA oraz BCO
Ograniczenia, jeśli chodzi o odwiedziny pacjentów, obowiązują też w Białostockim Centrum Onkologii i szpitalu MSWiA.
Przed wejściem na oddział należy zostawić odzież wierzchnią w szatni i zdezynfekować ręce. Dzieci do 15. roku, nie powinny odwiedzać chorych w szpitalu. A czas wizyty u pacjenta należy ograniczyć do minimum.
Zakazy obowiązują do odwołania.
Zobacz też:
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Gdzie się zgłosić, gdy podejrzewamy zarażenie?
24@bialystokonline.pl