- Staże są bezpłatne, ale o ich atrakcyjności świadczy fakt, że w ich ramach można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem, który znajduje się na uczelni, a także wziąć udział w darmowych zajęciach praktycznych i teoretycznych, przydatnych w pracy zawodowej - informuje Agata Dziekońska z Fundacji na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej.
Na jeden staż przewidziane są 24 godziny. Grafik zajęć będzie na tyle elastyczny, aby nie kolidował z podstawową pracą uczestników. Pierwsze osoby rozpoczną staże już w styczniu.
- Planujemy przyjąć 16 osób - dodaje Dziekońska.
Do wyboru są następujące staże: w Katedrze Energoelektroniki i Napędów Elektrycznych oraz Katedrze Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej na Wydziale Elektrycznym, a także w Zakładzie Inżynierii Produkcji oraz Katedrze Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym PB.
Osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację dowiedzą się m.in. jak projektować sterowanie przekształtników stosowanych w OZEE, w jaki sposób optymalizować straty energii. Nauczą się także projektować oraz drukować w 3D. Ponadto uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi badaniami mającymi zastosowanie w przemyśle.
Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel. 85 742 36 69
malgorzata.c@bialystokonline.pl