To była deklasacja. Żubry wygrały kolejny przedsezonowy turniej

2024.09.09 10:20
W weekend (7-8.09), w hali UwB przy ul. Świerkowej, rozegrano Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Zwycięzcą imprezy zostały Żubry Białystok, które w finałowym pojedynku pokonały Energę Basket Warszawa.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Przed tygodniem białostockie Żubry wygrały Rosti Cup, a w miniony weekend rogaty zespół ze stolicy Podlasia okazał się też najlepszy podczas Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku.

W pierwszym pojedynku podopieczni Romana Skrzecza zmierzyli się z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Mecz ten był dosyć jednostronnym widowiskiem. Gospodarze już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 11 oczek, a później przewaga Żubrów systematycznie rosła. W połowie spotkania białostoczanie wygrywali już 37:22, a ostatecznie starcie to zakończyło się triumfem gospodarzy 86:54.

W finałowej potyczce drużyna ze stolicy Podlasia zagrała z Energą Basket Warszawa, która wcześniej pokonała 74:67 RJ House Legion Legionowo. Również podczas tej rywalizacji Żubry nie dały swym przeciwnikom żadnych szans. Po dwóch kwartach ekipa trenowana przez Romana Skrzecza prowadziła 51:20, a po 40 minutach zmagań na tablicy wyników widniał rezultat 95:49.

Żubry zdeklasowały zatem rywali i pokazały, że w zbliżającym się sezonie koszykarskiej II ligi znów będą jednym z kandydatów do awansu. Pierwszy mecz o punkty w batalii 2024/2025 białostoczanie rozegrają 28 września. Wtedy to rogaty zespół zmierzy się na wyjeździe z Legionem Legionowo.

Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - wyniki:

Mecze półfinałowe
Żubry Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 86:54 (19:8, 18:14, 30:20, 19:12)
Energa Basket Warszawa - RJ House Legion Legionowo 74:67 (19:13, 20:16, 19:20, 16:18)

Mecz o 3. miejsce
RJ House Legion Legionowo - Sokół Ostrów Mazowiecka 77:59 (12:16, 30:16, 24:16, 11:11)