Profesjonalne podejście i duże możliwości
Podlaskie Centrum Budownictwa Pasywnego od 2008 roku działa w w miejscowości Łubniki, leżącej nieopodal Białegostoku. Firma zajmuje się zagadnieniami związanymi z budownictwem energooszczędnym - przede wszystkim projektowaniem i produkcją domów o konstrukcji szkieletowej (prefabrykowanych).
– Posiadamy nowoczesny park maszynowy pozwalający w wysokim stopniu przeprowadzić proces prefabrykacji części składowych domu. Dzięki temu budynki mogą być wznoszone szybko i jednocześnie posiadać wysoką dokładność wykonania – informuje Rafał Sak, zastępca dyrektora ds. produkcji PCBP.
Klientem może być praktycznie każdy – zarówno firmy (które już teraz odkupują prefabrykaty dachów oraz stolarkę), jak i klienci instytucjonalni oraz odbiorcy indywidualni poszukujący ekspertyz, analiz, projektów budynków lub całych gotowych konstrukcji drewnianych.
Czas realizacji zależny jest od rodzaju i wielkości zamówienia. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
– Jesteśmy w stanie zaadaptować większość projektów domów do technologii prefabrykowanej szkieletowej. Wszystko zależy od realnych potrzeb klienta - informuje Rafał Sak. - Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Szczególny nacisk stawiamy na jakość wykonania i używane materiały, tak aby finalnie klient nie tylko był zadowolony, ale także polecił nas jako profesjonalistów.
Na długie lata
Realizowane budynki charakteryzują się wysoką trwałością i jakością wykonania, jednocześnie zapewniając przyjazny mikroklimat. PCBP opracowało rozwiązania pozwalające ograniczyć do minimum zużycie energii oraz wykorzystać jej odnawialne źródła – co w konsekwencji pozwala zredukować koszty i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.
Niewątpliwą zaletą jest to, że dana inwestycja może być wykonana o każdej porze roku i stosunkowo szybko – dzięki prefabrykacji w wytwórni PCBP paneli ściennych, stropowych i dachowych domu, tworzonych z drewnianych elementów nośnych, wypełnionych matami z wełny mineralnej i obitych poszyciem z płyt drewnopochodnych.
Panele od strony zewnętrznej posiadają warstwę izolacyjną w postaci wełny mineralnej skalnej, od strony wewnętrznej zaś wykończenie stanowią płyty gipsowo-kartonowe, tapeta lub glazura.
- W trosce o ograniczenie kosztów użytkowania, jak też o otaczające nas środowisko, stworzyliśmy rozwiązania pozwalające budować domy w standardzie pasywnym – zaznacza Rafał Sak.
Szkieletowe domy drewniane wykonywane przez PCBP cechuje również podwyższona izolacyjność akustyczna oraz pewność, że do budowy zostały użyte wyłącznie sprawdzone materiały konstrukcyjne wysokiej jakości, a także możliwość realizacji tzw. domów inteligentnych i wyposażenia budynków w odnawialne źródła ciepła (pompy ciepła, kolektory słoneczne czy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła).
Dodatkowe korzyści
PCBP zapewnia atrakcyjną cenę wykonywanych usług.
Do końca marca 2016 roku w ofercie projektu domu proponowana jest wielowariantowa analiza źródła ciepła (polega na porównaniu kilku wcześniej ustalonych instalacji grzewczych celem optymalizacji późniejszych kosztów) oraz wizualizacja wnętrza domu gratis.
Podlaskie Centrum Budownictwa Pasywnego posiada także linię produkcyjną konstrukcji na płytki kolczaste, pozwalającą budować konstrukcje dachowe o rozpiętości 30 metrów bez podpór wewnątrz budynku. W ofercie firmy znajduje się również stolarka aluminiowa, pozwalająca uzyskać doskonałe parametry izolacji cieplnej i akustycznej, ze wskazaniem na przeszklone fasady.
Szczegóły dostępne są na stronie internetowej.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]
ewa.r@bialystokonline.pl