Sumo. Udane starty zawodników UAKS Podlasie Białystok na ME

2015.11.14 00:00
Udanie na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzików w sumo w estońskim Rakvere zaprezentowali się zawodnicy UAKS Podlasie Białystok.
Fot: UAKS Podlasie Białystok

Złoty medal w ME Kadetów w wadze do 75 kg zdobył Karol Stasiewicz. Po wygraniu dwóch pojedynków eliminacyjnych z reprezentantem Węgier i Rosji, w półfinale po pięknym rzucie pokonał reprezentanta gospodarzy. W walce o złoto Polak pokonał zawodnika z Ukrainy.

Srebro w ME Młodzików w wadze +70 kg przypadło Bartoszowi Bonieckiemu. Bartek w walce o złoto spotkał się z reprezentantem Polski Michałem Sadowskim. Po wyrównanym pojedynku, Boniecki musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie zajął 2. miejsce.

Na 5. miejscu ME Młodziczek w sumo uplasowała się Monika Borowska (waga 45 kg). Również na 5. pozycji w ME Kadetów zawody ukończył Mateusz Trofimczuk.

Cała czwórka zawodników na co dzień reprezentuje UAKS Podlasie Białystok pod okiem trenerów Dariusza Ryżykowa i Władysława Kierdelewicza.