REA BAS z kompletem punktów. Wygrały także białostockie siatkarki

2024.10.06 18:19
To był udany weekend dla siatkarskich drużyn BAS-u. Panowie ograli na wyjeździe Olimpię Sulęcin, a panie pokonały w delegacji Easy Wrap Volley Kobyłka.
Fot: REA BAS Białystok

REA BAS Białystok w sezonie 2024/2025 wciąż nie zaznał jeszcze smaku porażki. Męski zespół prowadzony przez Łukasza Jurkojcia najpierw po pięciosetowych rywalizacjach wygrał z Aniołami Toruń oraz KPS-em Siedlce, a teraz podlaska ekipa zwyciężyła kolejny mecz, tym razem zgarniając komplet punktów.

W 4. serii zmagań REA BAS pokonał na wyjeździe Olimpię Sulęcin. Goście w inauguracyjnej partii rozbili gospodarzy 25:14, po czym stan spotkania został wyrównany, bo drugi set zakończył się triumfem Olimpii 25:23. Na szczęście zawodnicy REA BAS-u szybko wrócili do gry z początku starcia i kolejne odsłony rywalizacji padały łupem białostoczan. Przyjezdni zwyciężyli w partiach numer trzy i cztery do 21 oraz 19, dzięki czemu ostateczny rezultat sobotniego meczu to 3:1 dla Podlasian. Najlepszym graczem wybrany został rozgrywający REA BAS-u - Dawid Gruszczyński.

W ten weekend swoje spotkanie wygrały również zawodniczki Białostockiej Akademii Siatkówki, które rozbiły w delegacji 3:0 Easy Wrap Volley Kobyłka. Poszczególne sety kończyły się na korzyść białostoczanek do 24, 16 i 23. W tym momencie na koncie drużyny prowadzonej przez Marcina Wojtowicza są zatem dwa zwycięstwa i jedna porażka.