Jesienna edycja Rajdu była wyjątkowo atrakcyjna ze względu na wyścigi szosowe, które odbyły się pierwszego dnia. Oba dni Rajdu relacjonował Marian Dąbrowski - sędzia, organizator i uczestnik rajdów motocyklowych w Polsce. Gościem był też kierowca rajdowy Kamil Butruk, który czynnie uczestniczył w Rajdzie i zadeklarował wolę dalszej współpracy w ramach kolejnych edycji imprez organizowanych dla kobiet. Drugi dzień Rajdu miał formę off-roadu i rozpoczął się w centrum Supraśla.
Załogi przejechały punktowane odcinki dojazdowe oraz specjalnie przygotowane odcinki specjalne odpowiednio przygotowanymi do Rajdu off - road autami. Nie wszystkie auta poradziły sobie z trudnościami odcinków specjalnych i pomoc panów z Podlaskiego Klubu 4x4 okazała się niezbędna. Sportową część Rajdu zorganizował i poprowadzi Automobilklub Podlaski. Trudy obu dni rajdowych zrekompensował sobotni "wieczór kobiecy".
Łączna długość trasy Rajdu to ponad 150 km, 10 prób sprawnościowych, poprzedzonych punktami kontroli czasu plus 180 km trasy dojazdowej, przebiegającej m.in. przez Warszawę, Białystok, Supraśl, Ogrodniczki, Kopną Górę, Kruszyniany, Bobrową Dolinę i gminę Zabłudów. Kobiece załogi przejeżdżając przez miejscowości na trasie promowały profilaktykę.
W akcję włączyło się kilka placówek medycznych, które w czasie trwania Rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne, cytologiczne, USG, porady psychologów, m.in. Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Fundacja Teraz Kobiety, która zorganizowała Rajd poinformowała, że kontynuując podjętą akcję profilaktyczną przystępuje do organizacji kolejnej inicjatywy badań profilaktycznych na obszarze Polski północno-wschodniej. Rozpoczyna też organizację drugiej edycji Rajdu Polski Kobiet. Jej planowany termin to połowa maja lub przełom czerwca i lipca przyszłego roku.