Zamieszczone w albumie fotografie pochodzą ze zbiorów prywatnych (blisko połowa należy do Mieczysława Marczaka), instytucji kultury, archiwów, stowarzyszeń oraz zasobów własnych wydawcy, gromadzonych w ramach Mediateki CLZ – archiwum historii mówionej miasta i regionu.
Zawarta w książce bogata warstwa ikonograficzna oraz obszerna i pionierska praca na temat białostockich fotografów i zakładów fotograficznych pomiędzy 1915 a 1939 rokiem może zmotywować wielu czytelników do przeszukania domowych archiwów w celu znalezienia rodzinnych pamiątek i należytego zadbania o nie, a w efekcie – nawiązania łączności z przeszłością.
Przywołane i opisane aspekty życia ówczesnych mieszkańców, czyli to, czym żyli na co dzień i od święta (typowe rozrywki, sport), ich codzienne otoczenie (topografia miasta i jego dynamiczna rozbudowa), ale też stacjonujące w mieście wojsko i inne służby mundurowe, mogą zainteresować nawet tych, którzy do tej pory nie interesowali się lokalną historią.
Publikacja jest skierowana do wszystkich miłośników przeszłości, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę o swoim mieście.
Promocję albumu "Fotografowie białostoccy. Przed i za obiektywem 1915-1939", odbędzie się w niedzielę (2.09) o godz. 17.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Zobacz więcej: Fotografowie białostoccy. Przed i za obiektywem 1915-1939
24@bialystokonline.pl