- Z badań prowadzonych w Oxfordzie wynika, że szansa na komercjalizację wyników pracy badawczej rośnie do 95% jeśli na etapie koncepcji jest konsultowana z rynkiem. Jeśli tak się nie stanie, to szanse zatrzymują się na 5% - podkreśla Tomasz Stypułkowski, wiceprezes Fundacji Technotalenty.
W docenieniu współpracy na linii biznes - nauka ma pomóc konkurs Pomosty Przyszłości.
Przedsiębiorcy i naukowcy mogą zgłosić w nim swoje firmy, instytucje naukowe i opisać, w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki. Istotne jest także budowanie prestiżu naukowca/wdrożeniowca, rozwijanie pewnej kultury współpracy talentów naukowych z firmami.
W ramach konkursu Pomosty Przyszłości swoją współpracę z nauką lub biznesem można zgłaszać do jednej z czterech kategorii: Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego; Pomost do nauki dla osoby; Pomost do biznesu dla instytucji naukowej oraz Pomost do biznesu dla osoby. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://technotalenty.pl/pomosty2022/.
- Z uwagi na liczne zapytania zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zgłoszeń w konkursie Pomosty Przyszłości do 10 listopada 2022 r. - informuje Anna Duda dyrektor biura zarządu fundacji Technotalenty.
Kapituła w listopadzie oceni zgłoszenia we wszystkich 4 kategoriach. Najlepsze podmioty gospodarcze, instytucje naukowe oraz osoby fizyczne współpracujące z biznesem lub nauką zostaną nagrodzone statuetkami na uroczystej gali, która odbędzie się 12 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Konkurs organizuje fundacja Technotalenty we współpracy z Województwem Podlaskim. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.
Szczegóły: Pomosty Przyszłości
ewelina.s@bialystokonline.pl