Nowy kierunek studiów podyplomowych. Trwa rekrutacja

2020.02.20 08:56
Studia podyplomowe na Politechnice Białostockiej cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, że powstają nowe kierunki. Tym razem chętni mogą wziąć udział w rekrutacji na Robotyzację procesów przemysłowych.
Nowy kierunek studiów podyplomowych. Trwa rekrutacja
Fot: PB
Robotyzacja procesów przemysłowych to nowy kierunek studiów podyplomowych

Kierunek ruszy już niebawem

Robotyzacja procesów przemysłowych to nowy kierunek studiów podyplomowych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia przewidziano na dwa semestry - rozpoczną się 6 marca 2020 roku i potrwają do 28 lutego 2021 roku. Minimalna liczba słuchaczy wynosi 12 osób, a maksymalna - 20. W przypadku przekroczenia limitu miejsc o przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszenia.

Rekrutacja na powyższy kierunek odbywa się bez egzaminów wstępnych. Warunkiem przyjęcia jest dostarczenie: podania o przyjęcie wraz z ankietą osobową, kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez upoważnionego pracownika PB lub notariusza oraz dowodu wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 100 zł. Dokumenty należy składać osobiście lub pocztą elektroniczną na adres: r.trochimczuk[at]pb.edu.pl.

Dużo zajęć, przede wszystkim praktycznych

Oferta jest kierowana do absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Program studiów obejmuje 252 godziny zajęć dydaktycznych z takich przedmiotów jak: prawo techniczne i certyfikacja, robotyzacja i informatyzacja procesów produkcyjnych, programowanie i integracja sterowników PLC, systemy pomiarowo-sterujące w robotyce, programowanie robotów, zdalne zarządzanie systemami zrobotyzowanymi, komunikacja w systemach zrobotyzowanych, systemy sterowania robotów, aplikacje systemów wbudowanych.

Warto podkreślić, że liczbę godzin zajęć wykładowych ograniczono do minimum, aby uczestnicy mogli przede wszystkim zdobyć umiejętności praktyczne, niezbędne w codziennej praktyce przemysłowej. Ćwiczenia projektowe i laboratoryjne będą odbywać się w laboratoriach wyposażonych w najnowocześniejsze roboty oraz systemy robotyzacji. Słuchacze otrzymają materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowców.

W jakie kompetencje zostanie wyposażony absolwent?

Absolwenci rocznych studiów uzyskają umiejętności i kompetencje przydatne w robotyzacji procesów produkcyjnych i technologicznych w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle elektromaszynowym, spożywczym, chemicznym, ochronie środowiska. Mogą znaleźć zatrudnienie jako inżynierowie wdrażający systemy robotyzacji i informatyzacji procesów produkcyjnych i technologicznych oraz jako inżynierowie utrzymania ruchu.

Absolwent zna nowoczesne rozwiązania w zakresie robotyzacji, informatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych i technologicznych. Ma wiedzę na temat metod i języków programowania robotów, sterowników PLC, systemów pomiarowo-kontrolnych, systemów wbudowanych. Zna i rozumie zagadnienia związane ze zdalnym zarządzaniem i komunikacją w systemach zrobotyzowanych. Potrafi sporządzić projekt robotyzacji procesu produkcyjnego lub technologicznego, dobrać, zaprogramować i zintegrować niezbędne systemy i/lub urządzenia pomiarowe, sterujące, wykonawcze i komunikacyjne. Potrafi programować zadania robota przemysłowego.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych Robotyzacja procesów przemysłowych jest zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w planie studiów. Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39