Erasmus+ opiera się na różnych programach i osiągnięciach edukacyjnych z ostatnich lat, m.in. "Uczenie się przez całe życie", "Młodzież w działaniu", "Erasmus Mundus", "Alfa" i wielu innych. Okres funkcjonowania programu wyznaczono na lata 2014-2020. Jego struktura obejmuje następujące elementy: mobilność edukacyjną, współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, wsparcie w reformowaniu polityk, program Jean Monnet oraz sport (dzięki Erasmus+ po raz pierwszy w całej historii programów edukacyjnych UE wspierane są inicjatywy związane ze sportem).
Celem Erasmus+ jest efektywne wykorzystywanie potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczelnia się przez całe życie. Program ma też m.in. pomóc w usprawnieniu systemów edukacji i szkoleń, zwiększyć możliwości z zakresu współpracy i mobilności w krajach partnerskich, promować systemowe reformy.
Obecnie przyjmowane są wnioski dla sektora edukacji dorosłych: Mobilność edukacyjna - Mobilność kadry edukacji dorosłych (zgłoszenia można wysyłać do 2 lutego 2016 roku) i Współpraca na rzecz innowacyjności i dobrych praktyk - Partnerska strategiczne (termin: do 31 marca 2015 roku).
Wnioski można wysyłać poprzez stronę internetową: www.erasmusplus.org.pl.
justyna.f@bialystokonline.pl