Mistrzostwa Polski U-23. Lekkoatleci z regionu przywieźli worek medali

2024.07.15 12:59
W miniony weekend (13-14.07), w Lublinie, odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U-23. Na imprezie tej kilka medali wywalczyli zawodnicy Podlasia Białystok, a ponadto krążek zdobyła Martyna Krawczyńska z KS-u Prefbet-Sonarol Łomża.
Fot: KS Podlasie Białystok

Aż pięć medali przywieźli z lekkoatletycznych mistrzostw kraju do lat 23 sportowcy z województwa podlaskiego. Na najwyższym stopniu podium stanęły Martyna Krawczyńska z KS-u Prefbet-Sonarol Łomża oraz Gabriela Andrukonis z Podlasia Białystok. Pierwsza z wymienionych zawodniczek z czasem 10:17.28 wygrała biegowe zmagania na 3000 m z przeszkodami, natomiast Andrukonis okazała się najlepsza w rywalizacji oszczepniczek (46.74 m).

Udanie imprezę rozegraną w Lublinie będzie też wspominać Wiktoria Charkiewicz (Podlasie Białystok), która była druga w konkursie pchnięcia kulą kobiet (wynik 13.96 m), a ponadto z brązowymi medalami do stolicy Podlasia wrócili Dawid Pieloch i Paweł Miezianko. Wymienieni lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli krążki w rzucie oszczepem i biegu na 400 m przez płotki. Pieloch osiągnął rezultat 62.12 m, zaś Miezianko pojawił się na mecie z czasem 52.48 s, który jest jego nowym rekordem życiowym.