Koncert Biało-Czerwonych. Portugalia rozbita, Jagiellończyk z golem

2023.09.08 20:37
Prowadzona przez Miłosza Stępińskiego reprezentacja Polski do lat 20 rozpoczęła granie w turnieju Elite League. Biało-Czerwoni zmierzyli się w piątek (8.09) z Portugalią, która na stadionie w Łomży nie miała nic do powiedzenia.

Kapitalnie reprezentacja Polski U-20 weszła w turniej Elite League. Ekipa prowadzona przez Miłosza Stępińskiego rozbiła w Łomży Portugalię 4:0, a triumf ten należy docenić tym bardziej, gdyż w kadrze rywali znalazło się aż 12 zawodników, którzy w lipcu zdobyli wicemistrzostwo Europy do lat 19.

Mimo silnego przeciwnika Polacy na stadionie w Łomży nie mieli problemów z narzuceniem własnego stylu gry. Gospodarze od początku dominowali, a swoją przewagę po raz pierwszy udokumentowali w 33. minucie, kiedy to do siatki trafił Cezary Polak, który oddał celny strzał głową. Chwilę później na 2:0 podwyższył Marcel Błachewicz, a następnie, jeszcze przed przerwą, bramkę zdobył Jagiellończyk Dominik Marczuk i rywal znalazł się na kolanach. Po przerwie Biało-Czerwoni dokończyli dzieła zniszczenia. Wynik meczu na 4:0, zaraz po zmianie stron, ustalił Tomasz Pieńko.

Marczuk przebywał na murawie do 55. minuty, kiedy to zmienił go Gabriel Kirejczyk.

Następny mecz w ramach Elite League Polska U-20 rozegra w poniedziałek (11.09). Tego dnia drużyna prowadzona przez Stępińskiego powalczy w Legnicy z Niemcami.

Polska U-20 - Portugalia U-20 4:0 (3:0)
Bramki: Cezary Polak 33, Marcel Błachewicz 35, Dominik Marczuk 38, Tomasz Pieńko 47

Polska U-20: Oliwier Zych - Przemysław Misiak (77' Wiktor Matyjewicz), Bartłomiej Smolarczyk, Cezary Polak (77' Kamil Sochań) - Dominik Marczuk (55' Gabriel Kirejczyk), Antoni Kozubal (77' Mateusz Kowalczyk), Tomasz Neugebauer (56' Jakub Branecki), Iwo Kaczmarski (46' Bartosz Biedrzycki), Tomasz Pieńko (56' Kacper Duda), Marcel Błachewicz (46' Mariusz Fornalczyk) - Jordan Majchrzak (56' Filip Borowski)

Portugalia U-20: Diogo Pinto - Goncalo Esteves (46' David Monteiro), Hugo Oliveira, Gabriel Bras, Martim Marques (46' Tiago Parente) - Jose Melro (60' Jorge Meireles), Nuno Felix (82' Yanis Rocha), Diogo Prioste (60' Samuel Justo), Gustavo Sa (82' Marco Cruz), Hugo Felix (71' Lucas Anjos) - Herculano Nabian (60' Jose Rodrigues)