Jagiellonia zremisowała z IV-ligowcem

2024.07.14 10:50
Duma Podlasia rozegrała w sobotę (13.07) dwa mecze sparingowe. Najpierw Żółto-Czerwoni zmierzyli się na stadionie miejskim z Żalgirisem Kowno, a następnie, już na boisku przy ul. Elewatorskiej, białostoczanie stoczyli bój z Turośnianką. Jagiellonia spotkanie z Litwinami wygrała, natomiast w rywalizacji z IV-ligowcem padł remis.
Fot: Jagiellonia Białystok

Próba generalna przed startem sezonu była dla Jagiellonii udana. Mistrzowie Polski pokonali bowiem trzecią siłę litewskiej ekstraklasy 2:0, co jest dla gości najniższym wymiarem kary. Żalgiris nie okazał się dla Dumy Podlasia zbyt wymagającym przeciwnikiem, o czym świadczy fakt, że bramkarze Jagi w sobotnie popołudnie byli w zasadzie bezrobotni.

- Każde zwycięstwo jest bardzo ważne, a cieszy również fakt, że nie straciliśmy bramki i wszyscy są zdrowi. Cieszymy się, że stwarzamy sytuacje, bo to dobry prognostyk przed tym, co nas czeka. Na pewno musimy być skuteczniejsi i o tym sobie wspólnie porozmawiamy. Być może ten skład był zbliżony do tego, w którym wyjdziemy na mecz inaugurujący sezon, ale to nie znaczy, że będzie taki sam. Ostateczne decyzje nie zapadły. Czeka jeszcze nas analiza dzisiejszego spotkania i zrobimy wszystko, aby zwłaszcza nowi zawodnicy jak najlepiej wkomponowali się do drużyny. Chcemy uwypuklić nasze atuty. Wybierzemy taki skład, który zapewni nam walkę o zwycięstwo - powiedział po kontrolnym pojedynku Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii.

Zaraz po starciu z Litwinami doszedł do skutku jeszcze jeden sparing. Na boisku przy ul. Elewatorskiej białostoczanie zmierzyli się z Turośnianką Turośń Kościelna. W meczu tym wystąpili ci piłkarze którzy w rywalizacji z Żalgirisem dostali mniej minut lub nie wybiegli na murawę wcale, a także młodzi zawodnicy, którzy dopiero pukają do drzwi pierwszego zespołu Dumy Podlasia.

Omawiana potyczka nie stała na zbyt wysokim poziomie. Jagiellończycy mieli problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, w efekcie czego do przerwy gole nie padły. Zaraz po zmianie stron dogodnej sytuacji nie wykorzystał Lamine Diaby-Fadiga, po czym na prowadzeniu znaleźli się goście, bo celny strzał głową oddał Rafał Kiczuk. Kilka minut później Duma Podlasia za sprawą trafienia Jetmira Halitiego wyrównała i mecz, który trwał 60 minut (2 x 30 minut) zakończył się remisem. Wynik drugiego sparingu to 1:1.

Jagiellonia Białystok - Turośnianka Turośń Kościelna 1:1 (0:0)
Bramki: Jetmir Haliti 56 - Rafał Kiczuk 53

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Maksymilian Stryjek - Paweł Olszewski, Dusan Stojinović, Jetmir Haliti, Jakub Lewicki, Filip Wolski, Oskar Lipiński, Szymon Stypułkowski, Wojciech Łaski, Oskar Pietuszewski, Lamine Diaby-Fadiga

Turośnianka Turośń Kościelna (skład wyjściowy): Borowski - Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Mateusz Maliszewski, Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Jakub Czaczkowski, Karol Mackiewicz, Patryk Niemczynowicz, Cezary Łuczak, Maciej Kurcewicz