Stowarzyszenie "100-lecie Kobiet” organizuje cykl warsztatów pt. "Ja, Kobieta asertywna i dbająca o swoje granice”. Podczas nich uczestniczki nauczą się wyrażać siebie w sposób uczciwy, pozbawiony lęku i zarazem bezpośredni. Popracują nad swoją asertywnością, bo jest to bez wątpienia jeden z podstawowych filarów poczucia własnej wartości. A każde organizowane spotkania ma tę wartość budować.
W trakcie warsztatów uczestniczki nauczą się też odróżniać obserwacje od osądów, pseudo uczucia od uczuć, potrzeby od strategii i prośby od żądań i manipulacji w duchu metodologii Marshalla Rosenberga, twórcy NVC®.
"Zrozumiawszy powyższe różnice, ułatwisz sobie przejęcie odpowiedzialności za własne stany emocjonalne i reakcje na nie, a także podejmowanie decyzji o przyjmowaniu postawy asertywnej w każdych okolicznościach” - zachęcają do udziału w warsztatach organizatorki.
Warsztaty poprowadzi Dorota Ostrożańska - trenerka biznesu, rozwoju osobistego i Komunikacji opartej na Empatii, mentorka, masterka RMP®, RSMP®, finalistka wyróżniona w VI Edycji konkursu Polish National Sales Awards 2014 w kategorii Trener Sprzedaży. Biolożka, ekolożka, społeczniczka i kobieta o wysokiej ciekawości świata, wyznająca koncepcję lifelong learning. Z NVC® pracuje od 2011 szerząc tę metodę w środowiskach korporacyjnych, edukacyjnych i rozwojowych.
W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 12 osób, dlatego warto się pospieszyć z zapisami. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i idących za nimi wpłat. Zgłoszeń należy dokonać na email: 100lecie.kobiet@gmail.com i przesłać skan dowodu wpłaty. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 150 zł (100 zł w przypadku pań należących do Stowarzyszenia 100-lecie kobiet) i obejmuje udział w spotkaniu, materiały szkoleniowe oraz kawę i herbatę.
Spotkanie odbędzie się 24 lutego w siedzibie "100-lecia Kobiet" przy ul. Elektrycznej 8 w Białymstoku.
SZCZEGÓŁY
Kilka słów o Stowarzyszeniu
Stowarzyszenie „100-lecie kobiet” to organizacja stworzona przez kobiety z różnych środowisk - akademickich, biznesowych, pozarządowych, które chcą być aktywne i przyczyniać się do rozwoju samych siebie, jak innych kobiet. Ich celem jest też włączanie do publicznej debaty różnych tematów związanych właśnie z kobietami.
Stowarzyszenie organizuje wiele ciekawych spotkań i akcji. Cyklicznie już odbywają się „śniadania z wizytówką”, które są okazją do poznania innych ciekawych kobiet z regionu, wysłuchania ciekawych wykładów oraz wspólnych rozmów. Podczas jednego z takich wydarzeń odbył się nawet pokaz mody jeansowej z materiału pochodzącego z recyklingu: Nietypowy pokaz mody "Drugie życie jeansu". Niektóre projekty stworzyła Barbara Piekut.
justyna.f@bialystokonline.pl