Igrzyska paraolimpijskie. Czuper ma złoto!

2024.09.05 16:20
Rafał Czuper zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w tenisie stołowym. Zawodnik Startu Białystok wygrał zmagania w kategorii MS2.
Fot: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Rafał Czuper wróci z Paryża ze złotym medalem. Przedstawiciel Startu Białystok najpierw zwyciężył 3:0 z Francuzem Julienem Michaudem, następnie, już w ćwierćfinale, 36-latek pokonał 3:1 Włocha Federico Crosarę, po czym w półfinale tenisista stołowy z naszego regionu okazał się lepszy od przedstawiciela Korei Południowej - Cha Soo-yonga (zwycięstwo 3:1).

W czwartek (5.09), w starciu o złoto, Rafał Czuper zmierzył się z Czechem Jirim Suchankiem. Mecz, który trwał nieco ponad pół godziny, zakończył się triumfem Polaka 3:1, dzięki czemu Czuper po raz pierwszy w swej karierze został mistrzem paraolimpijskim.