Vestergaard na co dzień związany jest z kościołem Św. Trójcy w Kopenhadze i była to jego pierwsza wizyta w Polsce. Wykonał głównie muzykę szwedzką: I część z Sonaty in E-dur najwybitniejszego twórcy muzyki skandynawskiej - Otto Olssona i stonowany, chłodny, nawiązujący do klimatu północnej Szwecji "Dawny hymn" Lindberga. Wybrał również dwa utwory ze zbioru organowego z Visby autorstwa swojego wykładowcy Petera Møllera i dwie części z "Suite Breve" Jeana Langlais.
Podczas występu muzyka organowa przeplatała się z chóralną. Chór Carmen działający przy katedrze białostockiej zaśpiewał cykl sześciu utworów m.in. "Sława Otcu i Synu" Nikołaja Kiedrowa i "Ave Maria" Józefa Rheinbergera.
W czasie siedmiu koncertów w Białymstoku wystąpili muzycy z kraju m.in. Warszawy i Koszalina oraz za granicy - Szwecji czy Stanów Zjednoczonych. Brzmienie organów urozmaiciły skrzypce, harfa oraz występ solistki. Usłyszeliśmy największy w Polsce północno-wschodniej instrument, który w tym roku obchodzi stulecie. Koncerty wypełniły kompozycje m.in. Mendelssohna, Vivaldiego, Bacha i Piazolli.
Tradycyjnie jeden koncert zorganizowano w Starym Kościele - najstarszej świątyni Białegostoku - podczas którego zabrzmiały unikatowe, barokowe organy. Po występie można było zwiedzić kościelne podziemia m.in. z kryptami grobowymi bratanicy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Katarzyny i jego siostry - Izabeli - żony hetmana Jana Klemensa Branickiego oraz białostockich biskupów. Muzyka organowa rozbrzmiewała również w Łapach, Różanymstoku, Hajnówce i Sejnach.
Słuchacze nie zawiedli, tłumnie przychodzili na każdy występ. Organizatorami Katedralnych Koncertów Organowych byli: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, Białostocki Ośrodek Kultury i Białostockie Stowarzyszenie Musica Sacra.