Czy w Polsce łatwo uzyskać dostęp do broni czy raczej trudno? Kto o tym decyduje i według jakich kryteriów pozwolenie na broń jest wydawane? Jakie są konsekwencje ułatwienia dostępu do broni - czy na pewno powoduje to więcej przestępstw z jej użyciem? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można usłyszeć podczas specjalnej debaty.
Głos - w trakcie wydarzenia - zabiorą np. osoby, które zajmują się strzelectwem sportowym i propagują budowanie strzelnic, z których mogą korzystać mieszkańcy, a także przedstawicielki Komendy Wojewódzkiej Policji (z Sekcji Pozwoleń na Broń).
Wśród zaproszonych gości zainteresowani zobaczą także Leszka Karlika - tłumacza specjalizującego się m.in. w tematyce wojskowości, techniki militarnej, broni palnej i jednocześnie działacza partii Razem, Tadeusza Bieniawskiego - strzelca sportowego, kolekcjonera broni, prezesa Podlaskiego Stowarzyszenia o charakterze Kolekcjonerskim i Strzeleckim PSKS Szwadron, dr hab. Daniela Boćkowskiego - badacza zagrożeń bezpieczeństwa (fundamentalizm religijny, terroryzm), współczesnego świata islamskiego, a także Piotra Lussę - pomysłodawcę i współtwórcę Fundacji Okno na Wschód, rekonstruktora historycznego i kulturowego XVI/XVII w.
Debata o broni jest częścią działań Fundacji SocLab podejmowanych w ramach międzynarodowego projektu "Budowanie konstruktywnego dialogu w Europie Centralnej".
Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (26.02) o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 (sala konferencyjna).
Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.
Zobacz też: Debata na temat dostępu do broni
dorota.marianska@bialystokonline.pl