Festiwal odbywający się w Puszczy Białowieskiej i w miejscowościach Białowieża, Teremiski, Budy - składa się z różnych elementów - warsztaty, stand-up, panele dyskusyjne, improwizacja, spotkania, koncerty, spacery przyrodnicze, rozmowy, a nawet degustacje.
Organizatorzy imprezy starają się z różnych stron spojrzeć na zagadnienia dotyczące dzikiej przyrody i potrzeb jej ochrony, ale też będziemy się zastanawiać, jak wpływać na rządzących i jak skutecznie konstruować opór społeczny przeciwko ich bierności. uczestnicy wybiorą się na spacery po starym lesie, posłuchają wykładów, koncertów, wezmą udział w dyskusjach i warsztatach, spotkają się przy wspólnym stole, obejrzą spektakle, przywołają pamięć i idee Janusza Korbela - filozofa, przyrodnika, obrońcy Puszczy Białowieskiej.
Przygotowane zostały wydarzenia dla osób w każdym wieku - dla dorosłych i dzieci.
W części rozrywkowej i muzycznej wystąpią m.in: komicy ze Stand Up Polska, improwizatorki z Resortu Komedii, muzycy - Budyń, New Cage, Paweł Szamburski, Czeremszyna, Jeziora, Klipsy Panda, Słoma, Majeranki.
- Zarówno w Polsce, jak i na świecie przyroda, jej zasoby są wciąż nieszanowane i w sposób przerażający nadmiernie eksploatowane. Puszcza Białowieska z całą historią prób ocalenia tego miejsca, swoją symboliką, jest miejscem wciąż zagrożonym bezmyślną dewastacją. Jest też według nas bardzo odpowiednim miejscem do rozmowy na temat dzikości i jej potrzeby - uważają organizatorzy festiwalu skupieni w grupie pod nazwą "Dla Puszczy".
Festiwal organizowany jest społecznie, na zasadach wolontariackiej pracy wszystkich zaangażowanych osób, grup, ruchów, organizacji. Wszystkie miejsca, w których odbędą się wydarzenia, użyczają swoich przestrzeni nieodpłatnie.
Festiwal potrwa w dniach 29 sierpnia - 1 września.
Program: Festiwal: Dzikie jest piękne
anna.d@bialystokonline.pl