Miody, zioła, herbaty, nalewki, swojskie wędliny, tkaniny, ceramika, ludowe rękodzieło - wszystko to i wiele więcej można było kupić na straganach ustawionych przy bazyliańskim klasztorze, a nie jak to miało miejsce w poprzednich latach na głównej ulicy Supraśla.
Festiwal Na Zdrowie przy klasztorze...
Zmiana miejsca festiwalu spowodowała, że w centrum można było spokojnie spacerować, podziwiać drewniane domy tkaczy czy skosztować babki w kultowej "Jarzębince". Trzeba pochwalić organizatorów za oznaczenia. Co chwilę napotykało się w miasteczku tekturowe plansze z uroczyskową mapą i wyrysowanymi strzałkami do festiwalowych miejsc.
Przechadzając się wśród kramów, dochodziło się w końcu do dworku Zacherta, w którym mieści się siedziba zarządu Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Otworzył on swoje drzwi dla uczestników Uroczyska. Na wystawach obejrzeć można było m.in. zwierzęta (wypchane) występujące w Puszczy Knyszyńskiej, wyposażenie wiejskiej chaty oraz kute krzyże zdobiące przydrożne, drewniane kapliczki. Pani przewodnik bezpłatnie oprowadzała po muzeum. Natomiast na podwórku instruktorzy z Wielkiej Brytanii i Litwy prowadzili warsztaty tai chi i prawidłowego oddechu.
Dworek Zacherta był też miejscem, z którego wyruszały wycieczki po zioła na pobliskie łąki.
... a Festiwal Qchni Regionalnych w namiocie
Tradycyjnie też w niedzielę zorganizowano 11. już Mistrzostwa Świata w Babce i Kiszce Ziemniaczanej. Jednak tym razem to publiczność wybrała najsmaczniejsze regionalne produkty. Również miejsce było nietypowe. Cyrkowy namiot grupy Kejos The-At-Er.
Bezkonkurencyjni okazali się ubiegłoroczni laureaci. Tomasz Sańczyk z Wasilkowa przygotował najsmaczniejszą babkę ziemniaczaną, natomiast Waldemar Backiel z Białegostoku - kiszkę. W kategorii firm triumfowali: Folwark Nadawki i firma Jard.
IV Turniej Nalewek Puszczańskich wygrał trunek Jana Matowickiego.
Portal BiałystokOnline patronował Uroczysku.