Chcesz studiować biotechnologię na PB? Uczelnia zaprasza na spacer po wydziale

2024.07.09 14:53
Biotechnologia to jeden z kierunków dostępnych na Politechnice Białostockiej. Teraz jest okazja, aby wybrać się na spacer po wydziale i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Uczelnia właśnie otworzyła nowe specjalności.
Chcesz studiować biotechnologię na PB? Uczelnia zaprasza na spacer po wydziale
Fot: Dariusz Piekut / Politechnika Białostocka

To propozycja dla osób, które interesuje m.in. praca w firmach bioinfomatycznych, koncernie farmaceutycznym lub branży mleczarskiej. A może ciekawe wyzwania w centrach transferu technologii? Absolwenci kierunku biotechnologia na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej mają wiele ścieżek kariery oraz możliwości, by wykorzystać swój potencjał na rynku pracy.

- Chcesz zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu biotechnologii i otworzyć sobie drzwi do kariery w nowoczesnych laboratoriach i firmach na całym świecie? Dołącz do studentów na kierunku biotechnologia! Teraz te studia są jeszcze ciekawsze, bo od października 2024 roku otwieramy na nim nowe specjalności - zachęcają przedstawiciele uczelni.

Już w tym tygodniu, podczas wycieczki po laboratoriach biotechnologicznych, będzie można porozmawiać z wykładowcami Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej i przekonać się, w jakich warunkach studiują młodzi inżynierowie biotechnologii.

Terminy zwiedzania są dwa: 10-12 lipca w godzinach 9-15 oraz 17-19 lipca w godz. 9-15. Osoby zainteresowane powinny zgłosić się do osób dyżurnych na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45E (hol przy wejściu głównym od strony kampusu). Chętni do obejrzenia laboratoriów poza podanymi terminami mogą umówić wizytę kontaktując się z Katedrą Chemii, Biologii i Biotechnologii, tel. 797 995 975, e-mail: d.filipiuk@pb.edu.pl

Biotechnologia na Politechnice Białostockiej - nowe specjalności

Największa uczelnia techniczna w regionie rusza z nowymi specjalnościami na kierunku biotechnologia. Są to:

• biotechnologia stosowana – zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i pracy bioreaktorów, procesów biokatalizy, enzymologii przemysłowej, procesów fermentacji i produkcji biopaliw. Przygotuj się do pracy w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym, chemicznym i biogazowniach.

• bioaktywne fitozwiązki – poznaj tajniki pozyskiwania związków bioaktywnych i biotechnologii roślin. Naucz się syntezować i izolować bioprodukty stosowane w medycynie, farmacji, chemii, technologii żywności i rolnictwie.

• biotechnologia środowiska – skup się na ochronie środowiska i zarządzaniu gospodarką wodno-ściekową. Dowiedz się, jak wykorzystać mikroorganizmy do usuwania zanieczyszczeń i produkcji energii.

Biotechnologia na PB - perspektywy zatrudnienia

Wiele osób zastanawiających się nad podjęciem konkretnego kierunku, zastanawia się, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów. W przypadku biotechnologii można znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach zajmujących się hodowlą tkanek i mikroorganizmów do celów przemysłowych czy tych zajmujących się prowadzeniem procesów biotransformacji oraz syntezy, izolacji i oczyszczania bioproduktów, w tym opracowywaniem nowych związków w farmacji, medycynie, żywności i rolnictwie.

Na absolwentów kierunku czekają również przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem obiektów i urządzeń z obszaru biotechnologii przemysłowej, w tym bioreaktorów czy produkcją biopaliw (ciekłych, stałych i gazowych) oraz biokomponentów z biomasy. Miejsce zatrudnienia można znaleźć także w specjalistycznych laboratoriach diagnostycznych (w tym medycznych, farmaceutycznych, środowiskowych), w jednostkach naukowych, w tym prowadzących badania kliniczne oraz w firmach zajmujących się nadzorem i kontrolą jakości środowiska (oczyszczalnie ścieków, kompostownie odpadów, firmy recyklingowe, biogazownie, zakłady przeróbki osadów). 

Osoby po biotechnologii znajdują zatrudnienie również w instytucjach zajmujących się ochroną środowiska, firmach bioinformatycznych oraz urzędach zajmujących się tworzeniem ustawodawstwa w zakresie biotechnologii czy w centrach transferu technologii.

ms
24@bialystokonline.pl

1070 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39