By nadać klimat
Współpraca z architektem, aby była owocna, musi być oparta na zaufaniu i odrobinie otwartości. W zamian otrzymamy profesjonalną pomoc w zakresie funkcjonalności wnętrza, jego estetyki, a także zagadnień technicznych. Oszczędzimy także na nieprzewidzianych kosztach, gdyż mając odpowiednio wcześniej zaplanowane instalacje (elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną), przeprowadzimy remont z planem w ręku.
Dodatkowo zadaniem architekta jest zamienienie naszych marzeń, pomysłów w harmonijny i spójny projekt.
- W swojej pracy najbardziej lubię, gdy ktoś opisuje mi, jak chce się czuć w swoich wnętrzach, a ja mogę ten klimat budować – podkreśla Marta Łuckiewicz, właścicielka pracowni projektowej Front eM w Białymstoku. – Wszystkie elementy można zobaczyć na wizualizacjach, dzięki którym decyzje dotyczące materiałów, kolorów czy stylu klient podejmie świadomie – dodaje.
Akcent na naturalność
Wnętrza przemyślane, przyjazne i w dobrym stylu pozytywnie wpływają na jakość życia. Zależnie od stylu życia i charakteru mogą być azylem lub miejscem stworzonym do spotkań.
Projekty Front eM wyróżnia stosowanie naturalnych akcentów (surowego drewna, metalu, tkanin) oraz odpowiedniego oświetlenia.
- Budowanie sztucznych scenografii dla życia jest nam obce. Wierzymy, że człowiek powinien otaczać się naturalnymi materiałami, ciekawymi fakturami, przyjaznymi kolorami – wyjaśnia Marta Łuckiewicz. - Nawet w nowoczesnych wnętrzach warto dodać naturalne akcenty, jak drewno, metal i tkaniny – przekonuje.
Fachowa pomoc
Z usług projektowych skorzystać może każdy – osoba prywatna, firma czy instytucja. Zawsze powinniśmy mieć możliwość wcześniejszego poznania projektanta – pierwszym krokiem jest niezobowiązujące spotkanie i rozmowa. Można też się skontaktować mailowo lub telefonicznie. Korzystne jest również spotkanie w miejscu inwestycji, co pozwoli na rzeczową ocenę wnętrza.
Na wstępie określamy, jakim dysponujemy budżetem i rolą projektanta jest proponowanie rozwiązań adekwatnych do tej kwoty. Następnie na realistycznych wizualizacjach zostaną zaprezentowane materiały wykończeniowe, elementy wyposażenia, oświetlenie, dodatki i wtedy decydujemy, co nam pasuje, a co nie.
Zadaniem architekta jest też rozrysowanie wraz z wymiarami projektów mebli na zamówienie, przygotowanie wytycznych do instalacji elektrycznej, hydraulicznej czy wodno-kanalizacyjnej. Pomaga to oszczędzić czas i pieniądze, które musiałoby się wydawać na nieprzewidziane wcześniej przeróbki. Wraz z projektem klient otrzymuje też zestawienie potrzebnych materiałów, dzięki czemu zakupy może zrobić sprawnie, wiedząc dokładnie, czego potrzebuje i w jakiej ilości.
Architekci znają też sztuczki i mają swoje sprawdzone sposoby, aby uzyskać ciekawe i zaskakujące efekty, unikając niepotrzebnych wydatków. Mogą też w niektórych sklepach uzyskać dla kupującego korzystne rabaty.
Usługa projektowa jest więc dobrym wyjściem dla każdego, kto chce uniknąć chaosu, przypadkowych decyzji, nieprzewidzianych przeróbek i braku harmonii.
Bezpłatne soboty
We wszystkie soboty kwietnia w pracowni Front eM przy ul. Kolejowej 12 E w Białymstoku organizowane są bezpłatne konsultacje. Aby porozmawiać z architektem wnętrz, należy zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę pomiędzy 9 a 14. Wcześniejszy kontakt telefoniczny pozwoli tak przygotować się do rozmowy, by jak najlepiej z niej skorzystać.
Więcej informacji: OTWARTE SOBOTY
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]
ewa.r@bialystkonline.pl