PUP w Białymstoku w 2014 roku planuje zorganizować ok. 40 szkoleń grupowych i ok. 260 indywidualnych dla osób bezrobotnych. Na ten cel otrzymał aż 2 mln zł z funduszy unijnych. Większość szkoleń organizowanych jest na podstawie przetargu, którego warunki reguluje ustawa Prawo zamówień publicznych.
Na oficjalnej stronie internetowej urzędu można znaleźć aktualne informacje o prowadzonych konkursach dla firm, które mają charakter ciągły.
- Do przetargu może przystąpić firma, która jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych oraz spełnia ustawowe wymogi, czyli między innymi posiada uprawnienia do wykonywania szkoleń, posiada wiedzę i ma doświadczenie, dysponuje potencjałem technicznym i jest w dobrej kondycji finansowej i ekonomicznej - informuje Jolanta Tulkis, rzecznik prasowy PUP w Białymstoku.
Jak wygląda procedura konkursowa? Najpierw następuje ogłoszenie o przetargu. Po upływie terminu wyznaczonego na złożenie ofert, komisja przetargowa wyłania na podstawie ustalonych kryteriów najlepszą ofertę. Zostaje ogłoszony wynik przetargu i podpisane stosowne dokumenty.
malgorzata.c@bialystokonline.pl