Dlatego chcemy wam pomóc i przedstawić całkiem nowy sposób na zdobycie wymarzonego zawodu: Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.
Z raportów wynika, że dyrektorzy firm będą poszukiwali osób, dla których praca to hobby. Cenieni będą również absolwenci szkół zawodowych, którzy doskonale opanują sztukę nowych technologii oraz wciąż będą doskonalić swoje umiejętności i wiedzę.
Inaczej mówiąc: uczcie się tego, co sprawia wam przyjemność. Zawód, który wykonujecie z pasją, da wam satysfakcję oraz pozwoli piąć się wysoko po szczeblach kariery.
I tak oto potrzebę modernizacji kształcenia zawodowego dostrzegło również Ministerstwo Edukacji Narodowej, które od 1 września 2012 r. wprowadziło nową formę kształcenia zawodowego dla dorosłych – Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ), które umożliwiają uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.
Na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych osoby dorosłe (min. 18 lat) będą mogły uzyskać kwalifikacje i dyplom technika w wybranym zawodzie. Chodzi o to, abyście jak najszybciej mogli zaczynać pracę z nowymi kompetencjami w ręku.
To również doskonała propozycja dla studentów i absolwentów szkół wyższych, umożliwiająca skorygowanie nietrafionego pierwszego wyboru lub poszerzenie swoich kwalifikacji oraz zainteresowań.
W łatwy sposób można zmienić zawód na wymarzony (oparty na pasji i/lub poszukiwany na rynku pracy).
Wyjaśnimy wam jak to wygląda. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, otrzyma świadectwo potwierdzające te umiejętności. Zdobycie wszystkich kwalifikacji (K1, K2, K3), składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia, oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu, co zostanie potwierdzone stosownym dokumentem – dyplomem z tytułem technika, tytułem zawodowym.
Kursy KKZ przeznaczone są dla osób, które: chcą uzupełnić wiedzę w danym zawodzie, chcą się przekwalifikować, potrzebują zdobyć uprawnienia do wykonywania danego zawodu, muszą podnieść kwalifikacje w zakresie danego zawodu na potrzeby pracy.
Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie będzie mogła otrzymać osoba, która: posiada wykształcenie średnie i świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe, posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe i świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe po uzupełnieniu wykształcenia średniego w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.
Warto wspomnieć, że osoby po gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej mogą zdobywać konkretne kwalifikacje w zawodzie. Nie muszą mieć średniego wykształcenia, by otrzymać świadectwa potwierdzające te kwalifikacje. Szkoły dla dorosłych powoli zaczynają wprowadzać takie kursy do swojej oferty.
Przy wyborze szkoły, w której chcecie rozpocząć naukę na KKZ, należy wziąć pod uwagę nowoczesną bazę dydaktyczną, wyposażenie spełniające rosnące wymagania kształcenia zawodowego oraz kwalifikacje kadry dydaktycznej, która stanowi solidny fundament właściwego przygotowania absolwentów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Zdecydowanym pionierem jest sieć ogólnopolskich placówek edukacyjnych AP Edukacja.
W roku szkolnym 2012/2013 placówka zaczęła realizować ok. 50 kierunków w formie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Kształci już ponad 1000 osób na KKZ. Szkoła proponuje oczywiście o wiele więcej możliwości, dlatego przoduje wśród innych placówek.