Żubry znów najlepsze. Teraz czas na ligę

2024.09.23 15:59
Białostockie Żubry wygrały Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Wcześniej rogaty zespół zwyciężył w Rosti Cup i Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku, a także zajął 2. miejsce podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Bielska Podlaskiego.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Żubry Chorten Białystok pokonały w weekend dwóch rywali i zgarnęły trofeum przyznawane za wygranie Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. W pierwszym meczu białostocki zespół ograł 72:55 Energę Basketball Elbląg, natomiast w wielkim finale Żubry okazały się lepsze od Trefla II Sopot, zwyciężając spotkanie 93:84.

W półfinale najwięcej oczek zdobył dla Podlasian Bartosz Proczek (18 pkt), natomiast w trakcie drugiej potyczki najlepiej punktującym zawodnikiem Żubrów był Cezary Karpik (23 pkt). W turnieju 3. miejsce zajęła drużyna z Elbląga, która wygrała rywalizację ze Zniczem Basket Pruszków o najniższy stopień podium. W tym starciu padł wynik 81:80.

Zorganizowany w hali UwB Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego był dla Żubrów ostatnim sprawdzianem przed startem nowego sezonu II ligi. W 1. kolejce podopieczni Romana Skrzecza zmierzą się z klubem RJ House Legion. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (28.09) o godz. 17.00 w Legionowie.

Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego - wyniki:

Półfinały:
Żubry Chorten Białystok - Energa Basketball Lublin 72:55 (20:10, 12:16, 23:21, 17:8)
Znicz Basket Pruszków - Trefl II Sopot 68:78 (16:21, 17:19, 18:22, 17:16)

Mecz o 3. miejsce:
Znicz Basket Pruszków - Energa Basketball Elbląg 80:81 (23:21, 19:18, 20:23, 19:18)