Departament Edukacji, Kultury i Sportu urzędu miejskiego chciałby by w studniach prowadzona była działalność o charakterze kulturalnym, np. wystawienniczym, informacyjnym, turystycznym bądź sprzedaż pamiątek. Oprócz odnowionych pawilonów, od czerwca przyszłego roku na zagospodarowanie będzie czekać główna brama wjazdowa na dziedziniec pałacu.
Choć obiekty nie są duże, to ich walory architektoniczne i usytuowanie przy podlaskiej perle barokowej architektury z pewnością zachęcają. Miasto chciałoby, by koncepcja zagospodarowania była wspólna dla wszystkich trzech (m.in. ze względu na jedno zaplecze sanitarne). Dziś na oglądających czekają studnie. Jedna o powierzchni 22 m2, druga o 10 m2 większa. Ich niewątpliwym atutem są przeszklone podłogi eksponujące odkryte w czasie remontu pozostałości.
W konkursie na zagospodarowanie pawilonów może wziąć udział każdy. Na zwycięzców czekają trzy drobne nagrody pieniężne (od 1,5 tys, do 500 zł). Miasto chciałoby wykorzystać nagrodzoną I nagrodą koncepcję przy opracowaniu warunków wynajmu lub dzierżawy tych pięknych nieruchomości.