Beztroska laba w słoneczny dzień na plaży to czysta przyjemność. Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu może niekorzystnie wpływać na stan naszej skóry. Po lecie skóra jest mocno wysuszona, zdarza się, że się łuszczy, pojawiają się przebarwienia i niekiedy drobne zmarszczki. Warto wtedy zadbać o regenerację, by poprawić kondycję wycieńczonej cery.
Po lecie mogą pojawić się problemy z cerą
Słońce jest niezbędne do życia i przynosi wiele pożytku. Trzeba jednak korzystać z niego z umiarem, ponieważ promienie UV mają szkodliwy wpływ na zdrowie skóry.
Działanie słońca znacząco osłabia produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność naszej skóry. Należy pamiętać, aby pobudzać skórę do odnowy. Jednym ze sposobów jest stosowanie peelingów. Z pomocą suchej skórze może przyjść taki domowej roboty, np. z drobinkami cukru, który oczyści ciało. Możemy też sięgnąć po gotowe peelingi dostępne w licznych drogeriach czy aptekach.
- Duża dawka słońce może być bardzo niebezpieczne i spowodować w krótkim czasie: poparzenia, zwane też rumieniem słonecznym, fotodermatozy, w tym również rzadsze ich typy jak toczeń i wywołana światłem pokrzywka, zaburzenia barwnikowe: plamy, ostudę (maskę ciążową) lub bielactwo, fotoimmunosupresję objawiającą się m.in. opryszczką wargową czy fotouczulenie - mówi dr Magdalena Kun-Buczko, manager z Twojej Kliniki w Białymstoku.
Regeneracja skóry twarzy. Od czego zacząć?
Sposobów na regenerację skóry po lecie jest wiele. Jednym z nich są nawilżające maseczki. Możne je zrobić samemu lub kupić gotowe w drogerii. Te z naturalnych składników do stosowania są nawet codziennie. Maskę można przygotować ze składników, które znajdziemy w domu – działanie odżywcze i nawilżające ma np. miód.
- Piękna opalenizna to nie tylko pamiątka ze słonecznych wakacji, to również widoczne przebarwienia, zmarszczki, sucha skora. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim należy złuszczyć obumarły naskórek odpowiednio dobranym do naszej cery peelingiem. Następnie zastosować 1 lub 2 razy w tygodniu maski nawilżające, odżywcze. Przywrócą one naszej skórze zdrowy, promienny wygląd. Bardzo istotne jest również picie wody. Jej mała ilość w organizmie sprawia, że nasza skóra będzie wyglądała na zmęczoną - mówi kosmetolog Anna Duda z Instytutu Kosmetologii EvAna.
- Maseczki, jako domowy sposób są dobre i mogą przynieść ukojenie i ulgę. Jednak, aby skutecznie nawilżyć przesuszoną skórę warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Osoba taka oceni stan skóry i dobierze najlepsze zabiegi - dodaje dr Magdalena Kun-Buczko.
Mezoterapia ulgą dla przesuszonej skóry
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Wprowadzanie składników aktywnych do skóry przyczyni się do poprawy jej kondycji. W efekcie zabiegu zwiększa się napięcie skóry, spłycają się zmarszczki, a cera odzyskuje blask. To jakie preparaty lekarz zaproponuje pacjentce, zależy od potrzeb i kondycji jej skóry.
24@bialystokonline.pl