Za nami rogate derby. Walka trwała do samego końca

2024.10.10 09:02
W 3. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) doszło do bezpośredniej rywalizacji dwóch podlaskich drużyn. Tur zmierzył się na swoim terenie z Żubrami, które wygrały środowe (9.10) starcie 80:74.
Fot: Andrzej Zgiet/Żubry Chorten Białystok

Derby nie zawiodły. Choć faworytem meczu byli białostoczanie, to jednak gospodarze postawili poprzeczkę bardzo wysoko, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej Nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim byli świadkami naprawdę świetnego widowiska.

Już pierwsza kwarta zwiastowała to, że pojedynek będzie wyrównany, gdyż zakończyła się ona minimalnym zwycięstwem Tura 23:22. Później przewaga gospodarzy się powiększyła i w pewnym momencie ekipa trenowana przez Rafała Króla prowadziła nawet różnicą 8 punktów, jednak ostatecznie na przerwę oba zespoły zeszyły przy wyniku 42:40 dla Żubrów.

Trzecia odsłona meczu znów była wyrównana i tak na dobrą sprawę faworyzowana drużyna z Białegostoku dopiero w czwartej kwarcie odskoczyła na w miarę bezpieczny dystans. Stało się to po trzech celnych trójkach z rzędu w wykonaniu Karpika, Skiby i Tyszki. W samej końcówce Tur znów przycisnął, ale ostatecznego rozstrzygnięcia to nie zmieniło. Żubry wygrały rogate derby 80:74 i w tym momencie z kompletem zwycięstw są wiceliderem gr. B koszykarskiej II ligi.

W środowym spotkaniu najwięcej oczek na konto gości zdobył Cezary Karpik (22 pkt), natomiast po stronie gospodarzy najlepiej punktował Mateusz Fatz (17 pkt).

W następnej kolejce Tur Basket Bielsk Podlaski podejmie we własnej hali Profbud Legię II Warszawa, zaś Żubry powalczą w delegacji z Klubem Sportowym Księżak Łowicz.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. Hydro Truck II Radom 1 1 0-1

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Żubry Chorten Białystok 74:80 (23:22, 17:20, 16:19, 18:19)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (2 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (13 pkt), Mateusz Fatz (17 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Paweł Śpica (10 pkt), Piotr Łucka (5 pkt), Patryk Milewski (4 pkt), Aaron Weres (3 pkt), Marcin Marczuk (11 pkt)
Żubry Chorten Białystok: Cezary Karpik (22 pkt), Marcel Kapuściński (15 pkt), Krystian Tyszka (14 pkt), Szymon Ćwikliński (6 pkt), Adam Skiba (17 pkt), Igor Lewandowski (0 pkt), Bartosz Proczek (6 pkt)