Kierowana jest do wszystkich osób chorujących na nowotwory i do tych, którzy taką diagnozę mogą usłyszeć już jutro. A więc również do tych, którzy nie idą na badania, bo się boją i do tych, którzy nie chcą się leczyć, bo uważają, że to nie ma sensu. Najważniejszym przekazem kampanii jest fakt, że walka z rakiem ma sens zawsze i nie trzeba liczyć na cud, tylko na zdobycze nowoczesnej medycyny.
O zwycięstwach nad rakiem mówi się rzadko, o długim i dobrym z nim życiu też nie. Znacznie częściej pacjentom funduje się smutne statystyki, obrazujące skalę problemu i jego negatywne przejawy. Tymczasem ci, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy, potrzebują pozytywnego wsparcia, konkretnego przykładu ze strony ludzi, którzy stawili czoła chorobie, a dzięki współczesnej medycynie szczęśliwie wygrywają walkę z nowotworem. O tym świadczą pacjenci obecni w kampanii - Magda, Dorota, Dominik, Walter, Ewa, Iza, Monika, Maciej i Paula - grupa osób żyjących z różnymi diagnozami onkologicznymi, pracujących, uczących się, wychowujących dzieci.
Na początek powstanie strona internetowa www.wyrollujraka.pl, która będzie niejako centrum informacji o nowotworach i sposobach ich leczenia. Następnie pojawią się filmy z udziałem pacjentów opisujących historię choroby, etapy radzenia sobie z trudną sytuacją oraz towarzyszące im refleksje. Znajdą się na niej także słowa wsparcia znanych i wybitnych osób popierających ideę projektu, a są nimi, m.in. Reni Jusis, Marta Kuligowska, Michał Olszański, Marcin Prokop, Paulina Przybysz, Beata Sadowska, Tomasz Sianecki, Marzena Sienkiewicz, Dorota Wellman i Krzysztof Ziemiec. A to dopiero początek kampanii, która będzie kontynuowana również w przyszłym roku.