Jeśli często podróżujecie po Polsce, na pewno znacie pagórkowate rejony Wigierskiego Parku Narodowego. Jeśli do tej pory nie udało wam się odwiedzić tego pięknego terenu, to wydarzenie na pewno przekona was do wycieczki na Suwalszczyznę. Zwłaszcza, że wstęp na wernisaż i wystawę jest darmowy.
Wystawa składa się z 53 czarno-białych zdjęć, 20 panoramicznych w formacie 33x71 cm i 33 w formacie 33,5x46 cm. Powstały one w latach 1978-1979 na obszarze dzisiejszego Wigierskiego Parku Narodowego. Fotografie pokazują różne stany jeziora, pagórkowaty pejzaż ukształtowany przez lodowiec i ludzi, którzy tam wówczas mieszkali.
- Kiedy po latach patrzę na historyczne dziś zdjęcia, które wpisują się w modny dziś trend archeologii fotografii, widzę ich naiwność, która ostro kontrastuje z moim opartym na międzynarodowym doświadczeniu tworzeniu portretów, ale stanowi to być może o ich wartości. Widzę jednocześnie, że fotografie te są bliskie idei "Fotografii ojczystej" Jana Bułhaka, której 60. rocznicę powstania będziemy obchodzić w 2018 roku - mówi Krzysztof Gierałtowski.
Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (9.11) w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Wiktorii 5. Początek o godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 8 grudnia.
Zobacz też: Wystawa - Wigry nasze Wigry - Krzysztof Gierałtowski
anna.d@bialystokonline.pl