Wystawa "W białostockim iluzjonie", po części pokazuje te miejsca, ale przede wszystkim jest spacerem po dawnym Białymstoku. Można przejść się po Lipowej, Rynku Kościuszki, Sienkiewicza, Warszawskiej i Kilińskiego. Koniecznie trzeba zajrzeć do pałacu i ogrodu Branickich. W tej części wystawy prezentowane są zdjęcia przedstawiające Białystok z lat 1890-1965. Wielkoformatowe projekcje pogrupowanych tematycznie fotografii, pozwalają "wejść" w klimat miasta sprzed lat.
W foyer multiiluzjonu prezentowane są wydruki fotografii przedstawiające dawne białostockie kina. Są to: Modern, Świat (późniejszy Ton), Pan, Pokój, Palace, Gryf, Polana, TPPR, Związkowiec.
W ostatniej sali wyświetlane są filmy. Najstarszy z 1938 roku to Jewish.life.in.Bialystok. Nie mniej odkrywcze są pozostałe, nakręcone w latach 1958 - 1961 - "W Białymstoku 58 r.", "3 maj 61 r.", "Pomnik 61 r.".
Fotografie i filmy prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Tadeusza Chańko, Mieczysława Marczaka i Pawła Wenclika.
Multimedialną wystawę można oglądać od sierpnia do października.