- Do przetargu może przystąpić firma, która jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych oraz między innymi posiada uprawnienia do wykonywania szkoleń, posiada wiedzę i ma doświadczenie, dysponuje potencjałem technicznym i jest w dobrej kondycji finansowej i ekonomicznej - opisuje Jolanta Tulkis, rzecznik prasowy PUP w Białymstoku.
Firmy, których oferty okażą się najlepsze, będą prowadzić zajęcia z osobami bezrobotnymi: do 25. roku życia, niepełnosprawnymi oraz tymi, które straciły pracę w instytucjach sektora oświaty.
Szkolenia, które będą prowadzone w ramach obecnie ogłaszanych przetargów dotyczą stanowisk: blacharz - lakiernik samochodowy, przewodnik turystyczny, alpinizm przemysłowy, stolarz meblowy, operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, drwal- operator pilarki, konserwator terenów zielonych, elektromonter instalacji – nowoczesny dom, spawacz metodą MAG oraz kwalifikacja wstępna przyśpieszona dla kat. C i D.
Wzory dokumentów, które należy wypełnione dostarczyć do PUP w Białymstoku, można znaleźć na stronie internetowej urzędu.
malgorzata.c@bialystokonline.pl