To koniec, awansu nie będzie. Żubry wyeliminowane

2024.04.28 16:36
Sezon 2023/2024 dla białostockich Żubrów właśnie dobiegł końca. Rogaty zespół w ćwierćfinale koszykarskiej II ligi okazał się bowiem słabszy od ŁKS-u Coolpack Łódź. Najpierw podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego przegrali na wyjeździe, a w sobotę (27.04) Żubry poległy także u siebie.
Fot: Adrianna Zawadzka

Enea Żubry Chorten Białystok chciały w batalii 2023/2024 wywalczyć awans do I ligi, ale plany o występach w wyższej klasie rozgrywkowej trzeba odłożyć na później. W rewanżowym starciu z ŁKS-em Coolpack Łódź, które doszło do skutku w hali UwB przy ul. Świerkowej, znów górą byli rywale, którzy ponownie wygrali bardzo pewnie. W Łodzi ŁKS zwyciężył 98:71, a w stolicy Podlasia 82:67.

Do przerwy zawodnicy trenowani przez Kalinowskiego toczyli wyrównany bój z silnym przeciwnikiem i strata liczyła tylko cztery oczka, ale słaba trzecia kwarta sprawiła, że szanse na triumf wyraźnie zmalały. Przystępując do ostatniej części pojedynku, gospodarze tracili do gości 15 punktów, więc tylko cud mógł sprawić, że losy meczu zostaną odwrócone. Cudu jednak nie było, dlatego w tym sezonie Żubrów w akcji już nie zobaczymy. W półfinale wystąpi ŁKS Coolpack Łódź.

Enea Żubry Chorten Białystok - ŁKS Coolpack Łódź 67:82 (19:23, 13:13, 14:25, 21:21)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (3 pkt), Maciej Bębeniec (6 pkt), Krystian Tyszka (11 pkt), Hubert Wyszkowski (11 pkt), Karol Obarek (3 pkt), Arkadiusz Zabielski (7 pkt), Tomasz Deja (5 pkt), Mikołaj Styczeń (12 pkt), Jan Malesa (9 pkt)
ŁKS Coolpack Łódź: Igor Urban (12 pkt), Nataniel Kolasiński (7 pkt), Jakub Karwowski (8 pkt), Norbert Kulon (10 pkt), Kacper Dominiak (12 pkt), Piotr Keller (10 pkt), Mikołaj Wojciechowski (2 pkt), Mateusz Szwed (5 pkt), Iwo Maćkowiak (6 pkt), Maciej Leszczyński (10 pkt)
Stan rywalizacji: 2:0 dla ŁKS-u Coolpack Łódź
Awans: ŁKS Coolpack Łódź