Celem projektu jest wyeliminowanie barier, które utrudniają dzieciom niewidomym i słabowidzącym dostęp do placówek edukacyjno-kulturalnych prowadzących zajęcia teatralne.
- Obecnie dzieci z niepełnosprawnością wzroku mają utrudniony lub zupełnie niemożliwy dostęp do spektakli i zajęć teatralnych. Te bariery mogą zostać usunięte między innymi poprzez uczestnictwo pracowników placówek związanych z animacją kultury w naszym projekcie - powiedziała Małgorzata Sienkiewicz, koordynator "Teatru bez barier".
9 kwietnia w godz. 10-12 odbędzie się wykład na temat audiodeskrypcji prowadzony przez Barbarę Szymańską i Tomasza Strzymińskiego z Fundacji Audiodeskrypcja. Następnie o godz. 13.30 pokazany zostanie spektakl "Odkrywanie świata" dziecięcej grupy teatralnej MiniAmulet w reżyserii Małgorzaty Sienkiewicz z audiodeskrypcją.
W ramach projektu odbedą się również warsztaty - m.in. radości ruchu, ożywiania lalki czy teatru cieni prowadzone przez profesjonalnych instruktorów dla pracowników placówek kulturalnych z udziałem dzieci niewidomych i zastosowaniem metod pracy pod ich kątem.
Projekt został dofinansowany w ramach programu Akademia Orange.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: Teatr bez barier