T- Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia przegrała z drużyną z Rumunii

2013.02.06 00:00
W drugim rozegranym dzisiaj sparingu podopieczni trenera Tomasza Hajty przegrali z rumuńskim FC Ceahlaul Piatra Neamt 1:2 (1:1). Była to pierwsza porażka Jagiellonii Białystok podczas zimowych przygotowań.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia Białystok przegrała z FC Ceahlaul Piatra Neamt

W popołudniowym meczu wystąpili piłkarze kandydujący do gry w pierwszym składzie. Tomasz Hajto postawił również na Rafała Grzyba, Ugo Ukaha oraz Lukę Pejovića, którzy mieli wprowadzić spokój wśród jedenastki złożonej z młodzieży. W drużynie zagrał także testowany Brazylijczyk Romullo da Silva Cardoso.

Wynik tego pojedynku otworzyli Rumuni. W 15. minucie ładnym uderzeniem popisał się Marian Constantinescu, po którym Łukasz Skowron musiał wyciągać piłkę z siatki. Jagiellonia odpowiedziała jedenaście minut później. Paweł Tarnowski wykorzystał błąd golkipera rywali i wyrównał stan rywalizacji.

W kolejnych minutach obie drużyny stwarzały sytuacje, ale bez efektu bramkowego. Dopiero w 78. minucie zespół z Rumunii zdobył zwycięską bramkę. Rywale Jagi krótko rozegrali rzut wolny, po czym dośrodkowali w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Darko Lukanović i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

Kolejny sparing na obozie w Turcji białostoczanie rozegrają w sobotę. Zmierzą się wówczas z dziesiątą drużyną czeskiej ekstraklasy - Vysocina Jihlava.

Jagiellonia Białystok - FC Ceahlaul Piatra Neamt 1:2 (1:1). Bramki: Tarnowski 26 - Constantinescu 15, Lukanović 78.

Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Michał Pawlik, Ugochukwu Ukah, Luka Pejović - Paweł Tarnowski, Rafał Grzyb, Tomasz Kowalski - Romullo da Silva Cardoso, Maciej Gajos - Michał Fidziukiewicz.