"Różnice są czymś dobrym, czymś naturalnym"
- To niesamowite, że można wrócić do rodzinnego miasta w takim momencie historii, w takim charakterze z dobrą wiadomością. A dobra wiadomość jest taka, że za chwilę wszystko możemy zmienić na lepsze – takimi słowami kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia rozpoczął swoje spotkanie z mieszkańcami Białegostoku.
W trakcie przemówienia, deklarował, że będzie prezydentem różnych Polaków, a nie prezydentem jednej czy drugiej połowy. Podkreślając przy tym, że wszystkim należy się szacunek, bez względu na to "skąd przychodzą, w co wierzą i co myślą".
Nie doszło do wspólnej debaty
Również na początku spotkania z mieszkańcami zaznaczył, że nie odbędzie się wspólna debata z prezydentem Andrzejem Dudą, o którą w piątek (19.06) zaapelował jego sztab.
Jak poinformował Szymon Hołownia: "Myśmy zaproponowali panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie rozmowę, skoro już dwóch kandydatów jest na miejscu, możemy porozmawiać. Zaproszenie spotkało się z odmową, co nas specjalnie nie dziwi, ale spokojnie poradzimy sobie tutaj sami".
Finisz kampanii wyborczej
To finisz kampanii wyborczej, kampanii, która przypadła na niezwykle trudne czasy z pandemią koronawirusa w tle. Jak podkreślał Hołownia: "W tych trudnych czasach, szczególnie wyraźnie czujemy jak ważne są fundamenty, wartości: rodzina, wiara, kościół, państwo, głowa państwa".
Kim jest Szymon Hołownia, kandydat ubiegający się o urząd prezydenta RP?
Szymon Hołownia urodził się 3 września 1976 w Białymstoku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 19 na osiedlu Piasta. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Założył także białostocki oddział fundacji "Pomoc Maltańska" Kasisi, a także fundację Dobra Fabryka. Jest również autorem kilkunastu książek, m.in. "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Ludzie na walizkach", "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe", "Święci codziennego użytku" czy "Boskie zwierzęta".
24@bialystokonline.pl