Spacerek Żubrów i emocje w starciu Tura. Grały koszykarskie zespoły z naszego regionu

2024.01.07 09:40
W 16. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) drużyny z województwa podlaskiego pokonały swych rywali i zgarnęły kolejne dwa punkty. Żubry dosyć gładko rozprawiły się z Ochotą Warszawa, natomiast Tur okazał się minimalnie lepszy od Trójki Żyrardów.
Fot: Adrianna Zawadzka

Świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach koszykarskiej II ligi dobiegła końca, a to oznacza, że do gry wróciły rogate zespoły z Podlasia. Pierwszy mecz w 2024 r. pokazał, iż zawodnicy Żubrów wcale nie zasiedzieli się przy suto zastawionych stołach. Białostoczanie wyjazdową rywalizację z Ochotą Warszawa wygrali 91:73 i w zasadzie wynik potyczki był rozstrzygnięty po trzech kwartach, kiedy to goście prowadzili różnicą 17 oczek. W ekipie dyrygowanej przez Krzysztofa Kalinowskiego dwucyfrowym dorobkiem popisało się czterech graczy. Mikołaj Styczeń rzucił 20 punktów, Hubert Wyszkowski zakończył spotkanie z 18 oczkami na koncie, a ponadto solidne zawody rozegrali Krystian Tyszka (13 pkt) oraz Arkadiusz Zabielski (10 pkt).

Po zwycięstwo sięgnął także Tur, aczkolwiek bielszczanie nie byli spokojni wyniku aż do samego końca starcia. Wprawdzie po 30 minutach pojedynku rogaty zespół wygrywał 73:60, jednak w czwartej kwarcie goście intensywnie ruszyli do odrabiania strat, w efekcie czego ostatnie sekundy meczu były bardzo emocjonujące. Na szczęście Tur, mimo problemów, nie wypuścił z rąk triumfu i do wielkiego powrotu Trójki Żyrardów nie doszło. Podopieczni Rafała Króla wygrali domową rywalizację 83:81, a najwięcej oczek, dokładnie 16, zapewnił gospodarzom niezawodny Łukasz Kuczyński.

W następnej kolejce Tur zmierzy się w delegacji z Legionem Legionowo, zaś Żubry powalczą we własnej hali z Legią Warszawa. W tej chwili bielszczanie są w II-ligowej tabeli na miejscu numer 4, natomiast białostoczanie, przynajmniej do zakończenia spotkania Lublinianki KUL Basketball z Energą Basket Warszawa, zajmują pozycję wicelidera.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 16 17 1-15

MKS Ochota Warszawa - Enea Żubry Chorten Białystok 73:91 (20:21, 18:25, 20:29, 15:16)
Enea Żubry Chorten Białystok: Łukasz Śnitko (0 pkt), Wojciech Falkowski (8 pkt), Bartosz Sitek (12 pkt), Bartłomiej Fedorowicz (11 pkt), Mateusz Szczepanik (0 pkt), Aleksander Augustynik (10 pkt), Michał Borkowski (2 pkt), Michał Krawczyk (12 pkt), Pavlo Zubakhin (8 pkt), Piotr Dąbrowski (9 pkt), Kacper Koszałka (1 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - UKS Trójka Żyrardów 83:81 (21:20, 26:24, 26:16, 10:21)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (14 pkt), Jakub Grigoruk (10 pkt), Łukasz Kuczyński (16 pkt), Jan Lipiński (3 pkt), Mikołaj Krakowiak (0 pkt), Pavlo Bondarenko (7 pkt), Patryk Milewski (10 pkt), Wojciech Jakubiak (14 pkt), Aaron Weres (3 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt), Mariusz Rapucha (1 pkt)