Ślepsk postraszył czołową drużynę PlusLigi

2024.03.08 10:00
Na zakończenie 24. kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się we własnej hali z Projektem Warszawa. Mecz wygrali goście, jednak Biało-Niebiescy pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

W czwartkowy (7.03) wieczór do hali Suwałki Arena przyjechał triumfator CEV Challenge Cup, czyli Projekt Warszawa. Stołeczny zespół był wyraźnym faworytem w starciu ze Ślepskiem i pierwszy set doskonale pokazał, który klub bije się o mistrzostwo Polski, a który okupuje dolne rejony stawki. W inauguracyjnej partii Projekt zwyciężył aż 25:14, jednak za moment stało się coś niesamowitego i to podopieczni Dominika Kwapisiewicza dali przeciwnikom solidną lekcję siatkówki. W drugiej części spotkania to właśnie Ślepsk wygrał do 14, dlatego stan rywalizacji został wyrównany.

Co działo się później? Później byliśmy świadkami prawdziwego horroru, bo trzeci set trzymał w napięciu do samego końca. Raz na minimalnym prowadzeniu znajdowali się gospodarze, a raz goście, ale ostatecznie to zawodnicy Projektu zachowali więcej zimnej krwi i po skutecznym ataku Bartłomieja Bołądzia, czyli byłego siatkarza Ślepska, wygrali oni tę odsłonę meczu 29:27.

Takie rozstrzygnięcie podcięło nieco skrzydła Biało-Niebieskim, którzy w kolejnej partii zdobyli już tylko 18 oczek, w efekcie czego w całym pojedynku padł wynik 3:1 dla warszawian. Na MVP wybrano przyjmującego gości - Artura Szalpuka.

- Walczyliśmy naprawdę o każdą piłkę. Było mnóstwo obrony, mnóstwo walki i dobrej siatkówki, niestety za to nie dają punktów. Trzeci set był kluczowy, jednak przegraliśmy końcówkę. Kibice bardzo nam pomagali, ale jedna, dwie akcje przesądziły o tym, że kończymy mecz bez punktów - powiedział po porażce z Projektem Paweł Halaba, przyjmujący Ślepska.